Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena apie vėl artėjantį paukščių gripo pavojų (0)

billofthebirds.com nuotr.

billofthebirds.com nuotr.

Atvėsus orams ir įsivyraujant rudeniui, vis labiau įsibėgėja ir laukinių vandens paukščių migracija. Paukščių būriai iki prasidedant šalčiams traukia piečiau sėkmingai ir šiltai žiemoti. Dėl prasidedančios rudeninės migracijos šalies paukščių laikytojams reikėtų pradėti sunerimti, nes pavojus Europoje plintančiam paukščių gripo virusui patekti į Lietuvą šiuo laiku vėl padidėja.

Ilgamečiai stebėjimai rodo, kad ligą dažniausiai perneša paukščių gripo virusu užsikrėtę laukiniai vandens paukščiai, kurie užkrečia aplinką. Naminiai paukščiai užsikrečia per užterštą lesalą ar vandenį, nors virusas gali būti perduodamas ir žmogaus pagalba per inventorių, rūbus ar avalynę.

Todėl labai svarbu, kad naminių paukščių laikytojai įvertintų galimą grėsmę, atsakingai laikytųsi visų biologinio saugumo reikalavimų. Paukščių savininkai ir laikytojai Lietuvoje, atsižvelgus į Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriaus įsakymą, privalo laikinai, iki baigsis intensyviausias laukinių vandens paukščių rudeninės migracijos laikotarpis, apriboti naminių paukščių galimybę laisvai vaikščioti lauke ir išleisti juos tik į lauko aikšteles (savo kiemus), kurios yra įrengtos ar aptvertos taip, kad naminiai paukščiai neturėtų tiesioginio kontakto su laukiniais.

VMVT primena, kad pavasarinės paukščių migracijos metu paukščių gripo epidemija plačiai buvo apėmusi ne vien kaimyninę Lenkiją (32 protrūkiai), bet ir kitas netolimas Europos valstybes: Slovakiją (3), Čekiją (2), Vengriją (237), Bulgariją (9), Rumunija (2), Vokietiją (3) ir Ukrainą (1). Lietuvai pavasarinės laukinių paukščių migracijos metu šiais metais užkrato išvengti pavyko. Mūsų šalyje paukščių gripas laukiniams vandens paukščiams buvo nustatytas 2017-ais metais, tada taip pat pavyko išvengti protrūkių naminių paukščių laikymo vietose.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: