Per savaitę VMVT pradėjo 33 tyrimus dėl gyvūnų gerovės pažeidimų (0)

Šuo | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Šuo | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) nuo rugsėjo 3 d., jau pradėjo 33 tyrimus dėl gyvūnų gerovės ir laikymo sąlygų pažeidimų, galimai nelegalios gyvūnų veisimo veiklos įvairiose vietose Lietuvoje. Iki šios dienos gyvūnų globos įstaigoms jau perduotas 331 šuo, 9 katės, taip pat konfiskuota ir keletas smulkių gyvūnų.

Dėl Širvintų rajone VMVT nurodymo paimti laikinai globai 49 šunis dalinio nevykdymo šiuo metu pradėtas ikiteisminis tyrimas. Ikiteisminis tyrimas dėl galimo žiauraus elgesio su gyvūnais taip pat pradėtas išaiškinus atvejį Tauragėje (surasti 4 netinkamomis sąlygomis laikyti šunys) ir Alytaus rajone, kur paimti ir gyvūnų globos įstaigoms buvo perduoti 6 šunys, 6 katės, jūrų kiaulytė, triušis ir keletas balandžių.

Rugsėjo 11 d., VMVT Kauno departamento inspektoriai, dirbdami su policijos pareigūnais, gyvūnų gerovės aktyvistais ir žurnalistais, turėdami įtarimų dėl galimo nelegalaus gyvūnų veisimo patikrino gyvūnų laikymo vietą Kauno rajone. Nors šis asmuo VMVT buvo užregistravęs savo veiklą ir deklaravęs, kad laiko dvi prancūzų buldogų kalytes, tačiau patikrinimo metu paaiškėjo, kad gyvūno veisimo mastas šioje vietoje galimai kur kas didesnis. Patikrinimo metu iš viso surasti 82 šunys, kurie buvo laikomi mažuose, nepritaikytuose garduose, neturėjo nei vandens, nei pakankamai pašaro, tinkamo šių augintinių šėrimui. Visi šunys perduoti gyvūnų globos įstaigai. Tyrimas tęsiamas, gyvūnus apžiūrės ir sveikatos būklę įvertins nepriklausomi veterinarijos specialistai. Atsižvelgiant į jų pateiktas išvadas, bus sprendžiama dėl ikiteisminio tyrimo dėl žiauraus elgesio su gyvūnais inicijavimo.

VMVT inspektoriai toliau aktyviai tikrina visus gaunamus pranešimus apie galimas nelegalias gyvūnų veisimo vietas. Per pastarąją savaitę buvo patikrinta ir išanalizuota per 290 gautų pranešimų, kurių dauguma susiję su tais pačiais atvejais, dėl kurių pradėti tyrimai (33), taip pat dalis pranešimų nepasitvirtino.

Inspektoriai toliau tęsia patikras gyvūnų laikymo vietose. Įvertinant riziką, stengiamasi reaguoti kaip įmanoma operatyviau, pasitelkiamos ir papildomos VMVT inspektorių pajėgos iš kitų VMVT departamentų ir skyrių rajonuose.

 

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: