Atnaujinamas Karo muziejaus bokštas ir arkada (1)

Atnaujinamas Karo muziejaus bokštas ir arkada | Karo muziejaus nuotr.

Atnaujinamas Karo muziejaus bokštas ir arkada | Karo muziejaus nuotr.

Kaune veikiantis Vytauto Didžiojo karo muziejus šią vasarą pasirašė dvišalę sutartį su varžytuves laimėjusia įmone UAB „Statybų laikas“, pagal kurią bus pradedami svarbaus muziejaus bruožo – kariliono bokšto ir arkados atnaujinimo darbai. Šiems darbams Krašto apsaugos ministerija skyrė 455 tūkst. eurų.

Baigus darbus, atnaujintos muziejaus erdvės bus atvertos lankytojams – arkadoje žadama įrengti artilerijos parodą, bokšte esantis laisvės varpas taps matomu kiekvienam muziejaus lankytojui. Taip pat pakilus į bokšto terasą bus galima išvysti Kauno naujamiesčio panoramą, bus restauruotas ir bokšte esantis laikrodis.

Valstybės saugomos kultūros paveldo vertybės – bokštas su karilionu ir arkada – įeina į Vytauto Didžiojo karo muziejaus statinių kompleksą. 2017 m. buvo baigti pagrindinio muziejaus pastato rekonstravimo darbai pagal 2008 m. techninį projektą. Bokštas su karilionu ir arkada liko nerekonstruoti, kadangi projekto rengimo metu jie priklausė Nacionaliniam M. K. Čiurlionio dailės muziejui. Vytauto Didžiojo karo muziejui jie perduoti 2010 m. kovo 9 d.

Pagrindinis projekto siekis – Vytauto Didžiojo karo muziejų padaryti žinoma ir patrauklia turizmo traukos vieta Lietuvos ir Europos turizmo rinkoje. Muziejus, kartu su Karo muziejaus sodeliu, yra viso Kauno miesto urbanistinis bruožas, miesto centro branduolys. Muziejaus bokštas su karilionu ir arkada, pastatyti 1934 m., yra išlaikę autentišką planinę struktūrą, tačiau nebuvo tvarkomi ir restauruojami. Darbus žadama baigti iki 2020 m. pabaigos.

Kategorijos: Architektūra, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. O kur garantas, kad tas muziejus patrauks atvykti į valstybę turistus, kad jo restauravimui buvo skirtos valstybės lėšos, nepasitenkinus savivaldybės lėšomis. Ar čia nėra finansinis pažeidimas naudoti turizmo ar miesto tvarkymo objektui restauruoti Krašto apsaugai skirtas lėšas?!…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: