Vilniuje norima statyti 4,5 tūkst. vietų futbolo stadioną (3)

Futbolas | lrv.lt

Futbolas | lrv.lt

Rugsėjo 7 d. Vyriausybės kanceliarijoje buvo pristatyta futbolo stadiono Vilniuje, Žvėryno rajone galimybių studija.

Pagal atliktos studijos rezultatus, šioje vietoje galėtų būti projektuojamas 4,5 tūkst. žiūrovų vietų UEFA III kategorijos futbolo stadionas, kuriame vyktų nacionalinio ir tarptautinio lygio futbolo varžybos. Šios išvados padarytos įvertinus UEFA keliamus reikalavimus III kategorijos futbolo stadionams, turimą žemės sklypą, žvalgomųjų geologinių tyrimų rezultatus ir kitus aspektus.

„Vilniaus ir visos Lietuvos futbolo bendruomenės ir sirgaliai jau ilgą laiką laukia žadamų futbolo infrastruktūros sprendimų įgyvendinimo. Tikimės, kad šis sprendimas dėl tarptautinius kriterijus atitinkančio stadiono miesto centre įrengimo leis siekti vis aukštesnių rezultatų“, – teigia Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Lukas Savickas.

Galimybių studijoje pabrėžiama, kad šis stadionas visų pirma būtų pasiekiamas pėsčiomis, o šalia aikštės būtų įrengtos tik būtinos mašinų stovėjimo aikštelės personalui ir žaidėjams. Taip pat, šioje vietoje projektuojant tik futbolo stadioną, vilniečiams galėtų būti praplėsta šalia stadiono esanti rekreacinė zona.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Lietuvos sporto centras futbolo stadiono vystymo šioje vietoje idėją pradės įgyvendinti jau šiemet – 2020 m. bus rengiamas investicinis projektas. Kitais metais numatoma pradėti rangos darbus, o futbolo stadiono statybos darbai būtų baigti 2023 m.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

3 komentarai

 1. Virginijus:

  Galima pagalvot, kad nuo stadionų kategorijos priklauso futbolo kokybė. Lietuvoje nei viena sporto šaka negali pasigirti tokiu kiekiu ja besitreniruojančių įvairaus amžiaus vaikų, kaip futbolas. Jų treniruotėms ir varžyboms aikščių yra daugiau nei pakankamai. Ir kas iš to? Kokie šitos beprasmės investicijos rezultatai? 0:1 su Vatikano rinktine… Ką pakeis dar vienas stadionas? Bus 0:0 ?

 2. ŽEMAITIS:

  Manau, kad biudžeto lėšos neturėtų būti švaistomos stadionams.
  Yra įvairūs klubai, sporto komandos, tad tegul patys nusiperka sklypą ir pasistato.
  Valstybėje yra svarbesnių problemų, nei stadijonai.

 3. Na matai, nuo nacionalinio stadiono, statyto Vilniuje 30 metų su 15 tūkst. vietų futbolo aikšte, nusileista iki UEFA III kategorijos lygio. O kaltų dėl nepastatyto nacionalinio “valstiečiams” valdant taip ir neužsiimta ieškoti. Gal rinkėjai dėl tos “valstiečių” atsakomybės jos pavadinimo paieškos rinkimų biuletenyje, kad per klaidą už juos ir vėl nepabalsuotų. O kaip kitaip tą atsakomybę išreikalausi.
  Apskritai jau nacionalinį stadioną “valstiečiai”, matyt, kels į Kauną, nes patalpų biurams jame pristatė, o nuomotojų joms nėra iš kur paiimti – per mažas miestas… Gi Vilniuje – kiek bebaidytum nuo jo investuotojus, kaip geležinkelius, oro uostus, universitetus ir t.t. nuo(iš) jo nukėlinėtum į ar link Kauno, ir taip patalpas dar nebaigtas statyti jau išsinuomoja… O jeigu dar jame ir tą ar, neduok Dieve, kokį kitą nacionalinį statytum, tai “kosmosas”…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: