LRT televizija pažeidžia rinkimų debatų lygiateisiškumo principą? (video) (15)

Piketas prie LRT | S. Gorodeckio nuotr.

Piketas prie LRT | S. Gorodeckio nuotr.

Rugsėjo 3 d.  Seimo narys, Centro partijos-Tautininkų (CPT) pirmininkas Naglis Puteikis kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) prašydamas įpareigoti visuomeninio Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) televiziją laikytis lygiateisiškumo principo rengiant Seimo rinkimų debatus.

„Šiuo metu partijų atstovams išsiųstuose kvietimuose LRT televizija informuoja, kad LRT yra numačiusi organizuoti debatus remdamasi komercinės bendrovės „Norstat“ tyrimu, tuo pažeisdama rinkimų dalyvių lygiateisiškumo principą. LRT partijų atstovus debatams suskirstė pagal trečiosios šalies, komercinės bendrovės „Norstat“ atliktus tyrimus, kurių apimtis ir rezultatas kelia pagrįstų abejonių dėl jų reprezentatyvumo. Tuo tarpu LRT radijas debatus organizuoja laikydamasis lygiateisiškumo principo – partijų atstovai yra suskirstyti pagal VRK organizuotų sąrašų numerių traukimo rezultatus“, – sako CPT pirmininkas.

Naglis Puteikis | Alkas.lt nuotr.

Naglis Puteikis | Alkas.lt nuotr.

VRK rugsėjo 3 d. surengtame posėdyje svarstė šį skundą dėl ir nusprendė, kad LRT televizija jokių pažeidimų nepadarė nes nustatydama Seimo rinkimų debatų dalyvių tvarką naudojosi esą objektyviais kriterijais – bendrovės atliktos apklausos duomenimis.

CPT su šiais VRK paaiškinimais nesutinka ir žada kreiptis į teismą.

„Kaip žinia, LRT yra finansuojama iš valstybės biudžeto, taigi ir visos diskusijų laidos televizijoje yra taip pat finansuojamos iš valstybės biudžeto asignavimų. Todėl LRT Seimo rinkimų televizijos laidoms turi galioti VRK sprendimas „Dėl valstybės biudžeto lėšomis finansuojamų kandidatų diskusijų per radiją ir televizija tvarkos aprašo patvirtinimo“ kuriame yra nustatyta, kad „diskusijų programų trukmė ir laikas nustatomi ir programos rengiamos taip, kad nebūtų pažeistas kandidatų ir jų sąrašų lygiateisiškumo principas.“ O minėto aprašo 13 dalyje aiškiai nustatyta, kad  „diskusijose dalyvaujančių kandidatų ar kandidatų sąrašų atstovų grupės sudaromos tarpusavio susitarimu, o jeigu jo nėra, – burtais,“ – po VRK pasitarimo sakė N. Puteikis.

Sakalas Gorodeckis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Sakalas Gorodeckis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Jam antrino rugsėjo 3 d. VRK posėdyje dalyvavęs CPT atstovas Sakalas Gorodeckis. „Nors LRT teigia,  kad tokį sprendimą dėl partijų, dalyvaujančių rinkimuose, grupavimo priėmė, esą „laikydamasi politinės kampanijos dalyvių lygiateisiškumo principo“, mūsų nuomone, LRT pasirinktas grupavimo metodas nėra lygiateisiškas ir yra labai ginčytinas. Mes tokiam principui nepritariame. Principas grupuoti diskusijų dalyvius pagal reitingus nėra teisingas. Politinės kampanijos dalyviai yra lygiateisiai nepriklausomai nuo jų reitingų. Todėl ketiname šiandienos VRK sprendimą skųsti teismui,“ – sakė S. Gorodeckis.

Rugsėjo 4 d. skundą dėl LRT vykdomos diskriminacinės Seimo rinkimų debatų organizavimo tvarkos VRK taip pat pateikė Seimo rinkimuose dalyvaujanti politinė partija „Nacionalinis susivienijimas“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

15 komentarų

 1. Ežiukas rūke:

  “… kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) prašydamas…”
  Prašo vergai – laisvi REIKALAUJA !!!

 2. Antanas:

  Kiek atsimenu, Lukašenka nedalyvavo debatuose su kitais kandidatais į prezidentus Baltarusijoje. Pagal LRT metodiką jis būtų teisus, nes jo reitingai buvo “80 proc.” – tegu pešasi mažiukai.

 3. Tvarką, kaip sugrupuojamos partijos debatams, turėtų būti nustatyta iš anksto VRK patvirtintame apraše. LRT yra tik komunikacijos technologinės paslaugos teikėja.

 4. kol:

  Lietuvos televizija, nebus išvaduota nuo liberastineslansberginės gaujos, vadinamos LRT {lansbergiu radijas televizija). Nieko gero nesitikėkit.

 5. Kiemsargis:

  Nuoroda į Ėlėrtė straipsnį:
  LRT skelbia, kaip bus organizuojamos Seimo rinkimams skirtos laidos

 6. T0mas J.:

  “Politinės kampanijos dalyviai yra lygiateisiai nepriklausomai nuo jų reitingų. Todėl ketiname šiandienos VRK sprendimą skųsti teismui,“ – sakė S. Gorodeckis.

  Pritariu. Aiškiai ir teisingai pasakyta.

 7. Žemyna:

  Dabar esanti tvarka sumaniai pasirūpina, kad „smulkmės” reitingai neaugtų, kad ji stokotų pinigų savo žinomumui didinti.

 8. NS ir Ko jau pralaimėjo...:

  Po rugs. 6 d. bus praeitas negriztamumo taskas?
  Puikus publicistas A. Rusteika, NS tarybos narys, aukstos vietos rink. sarase turetojas ,tik dabar , tekste apie demokratijos ,,fronto” naujienas, vaizduoja atrades, kad ONS institucijos (iskaitant LRT) daro viska, kad rinkimai butu nelygus, nesaziningi ir is anksto nulemti. Taip autorius tik dabar apsimeta suprates (supraskime poteksteje…), kad butent todel NS rinkimuose laukia nulis mandatu tiek sarasuose, tiek vienmandatese..
  Deja, pats tarybos narys savo tekstais ,,Respublikoje‘‘ ir kitur padare viska, kad pries ONS organizuojama nesaziningu rinkimu buldozeri visi partiniai maziukai- sios santvarkos oponentai- nesusivienytu i koalicija- viena kumsti. NS (t. y. Nac. Svajotoju) taryba liepos menesi balsavo prie jungimasi i koalicijas rinkimams. Taip bukai buvo atmestas CP lyderiu kvietimas NS veikti kartu, taip prazutingai NS atmete sviesuomenes ir pilieciu raginimus telktis i rinkimine koalicija. Taip aklai ir patikliai taryba ikunyjo klaidinga V. Radzvilo ,,atradima‘‘ , paskelbta balandi ,,Respublikoje‘‘, kad maziukai dar nepribrendo vienybei. Taip taryba pritare V.R. ydingai, eile metu populiarintai ideologinei mastymo , faktiskai antisajudinei, klisei, kad del jokiu bendru kilniu interesu idelogiskai tyros, nesusitepusios, naujos partines pajegos (kaip kad NS), neturi bendrauti, burtis kartu su nuodemingais, netyrais ONS oponentais.
  NS, pagal lyderio V.R. nuostatas stengdamasi ,,neissitepti‘‘ , nuo pat isikurimo pasirinko lukuriavimo, stebejimo ir nerizikavimo taktika, todel is auksto kritikavo ir sypsojosi, kai sunkios telkimosi lyderystes nastos emesi CP ir KS iskilieji zmones. Todel nac. svajotoju lyderis V. Sinica pakiliai deklaravo, kad 3 procentu karteles ivedimas jiems nera kapitalines svarbos reikalas. Mat, supraskit , rinkejai, kad naujokai savo ideloginiu tyrumu, kitoniskumu ir be, tik esamoms mazutems partijoms budingo politinio realizmo, prasimus i Seima nepaisant jokiu karteliu…
  Pagal NS delsimo, atsargumo ir nebendradarbiavimo su NS ,,nevertais‘‘ kitais maziukais taktika mastantis publicistas siame tekste lieka istikimas siai paminetai V. R. nebendradarbiavimo su to nevertais ideloginei klisei. Todel jam net i galva neateina, kad NS galetu imtis lyderystes bandant organizuoti bendra visu maziuku pasipriesinima LRT supernesaziningai strategijai smulkiuosius telediskusijoms surusiuojant tik su smulkiaisiais (pagal sociologinius maziuku reitingus). Nereikia buti genijumi, reikia tik atsikratyti NS jau tipiskos radzvilisko stebejimo ir aimanu mastysenos- taktikos ir zaibiskai 70 procentu partiju vedliu (atmetus 4 partijas- reitingu favorites) pasiulyti vieningu frontu boikotuoti tokius nesaziningus (ne burtu , bet rusiavimo keliu organizuojamus ) debatus. Deja, radzviliska mastysena supanciojo net gero publicisto A.R. gebejima pasiulyti si puiku ir efektyvu prienuodi LRT primestai diskriminacinei sistemai. Manau NS galetu suorganizuoti puiku visu mazesniuju ,iskaitant mazesnes ,,lovio‘‘ partijas, pasipriesinimo vaju , kuris galetu baigtis LRT ir VRK moraliniu bankrotu ir skandalingu ju isrusiavimo sistemos staigiu atsaukimu.
  Be abejo, toks lyderiskas veiksmas ir imanomas teigiamas jo rezultatas nepanaikins NS sarasui gresiancio ir nuspejamo 2- 3 procento fiasko rinkimuose. Rugsejo 6- ji- paskutine diena, po kurios nebebus galima sudaryti koaliciju, taps galutinies politines tautos likuciu vienybiniu lukesciu zlugimo ir visu ONS oponuojanciu partiniu sarasu vilciu zlugimo diena. Jau dabar aisku, kad NS antikoalicine taktika lems esamo 10-12 procentu brandaus demokratinio- nacionalinio elektorato balsu prazutinga isibarstyma ( nukanalizavima) per 4 – 5 mazuju ONS partiniu oponentu pavienius sarasus…
  Tai diena, po kurios LR valstybingumo ir politines tautos likuciu zlugimo negristamumo taskas jau bus praeitas. Sviesuomenes ir pilieciu pastangos, deklaracijos nuo NS vedliu nuslydo kaip nuo zasies vanduo ir kelio atgal jau nebebus. ONS ir liberalglobalistu interesus isreiskianciu partiniu dariniu visuotina pergale Seimo rinkimuose nulems negriztama LR valstybingumo ir politines tautos likuciu sunykima bei nestabdoma LR virsma ES federacijos provincija.

 9. Žemyna:

  Nors šiuo atveju tai ne vien LRT kaltė, šiuo atveju jis tik bendrininkauja tai platinant, bet tai taip užkrečiama…
  Dabar Gaono metams skirta ,,Džiazuojančios istorijos” radijo laida, pašnekovė – PROFESORĖ, tačiau taip kalbančio žmogaus tikrai nedera prileisti prie mikrofono pirma nenurodžius jai jos ne tik kalbos, bet ir logikos klaidas bei kalbos šiukšles. Juk vos trumpai pabendravus aišku, kas pasipils iš jos, kad būtina padėti jai tuo nusikratyti, kad tai būtų iš tiesų ne turgelio, o profesorės kalbos lygis. Apmaudu, kad ji kasdien per paskaitas platina tą virusą studentams. Žydai pasirūpintų, kad jų vaikus mokytų visapusiškai išsilavinęs asmuo, o kalbos stilius būtų statusui deramas.

 10. Žodžio laisvė...:

  VRK privalo panaikinti priežastis visokiems ginčams,skundams ir privalo įrodyti,kad nėra šališka ir nėra paveikta įtakingų grupuočių – partijų.Aš turiu teisę galvoti,kad VRK yra paveikta politinės korupcijos.
  Pernykščiai debatai dėl galimybės veikti Prezidento rinkimuose buvo aiškiai matomi VRK kai kurių atstovų šališkumai ir priešiškumai kandidatams.Nepasitikiu VRK !

 11. Arūnas:

  Sulaukęs klausimo apie LRT debatus Skvernelis atkirto: jūs bandote kvailinti Lietuvos žmones ir klausytojus
  Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/
  Pažeistas lygiateisiškumo principas akivaizdus visiems, kurie galvoja

 12. Žemyna:

  Šiuo metu per LRT+ vyksta Zuoko ir liberalų debatai.
  Tačiau bent jau mano kompiuteryje programoje visai kitkas parašyta (,,Giminės”, ,,Gatvės mokslas”). Tai yra, RINKĖJAI NET NEŽINO, kad dabar ši laida vyksta! Programoje tik 21.30 debatai įrašyti. SLEPIAMA?
  LRT anonsavo apie daugybę vyksiančių laidų, tačiau jų neaptikau – irgi slėptos nuo žiūrovų, ar nebuvo? O paieškoje rodo tik vieną – vakarykštę 21.30 laidą. Arba praeitus rinkimus…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: