Tarša į Nemuną ties Alytumi ir Druskininkais sustabdyta (0)

Vanduo, tarša | aad.lt nuotr.

Vanduo, tarša | aad.lt nuotr.

Rugpjūčio 31 d. Aplinkos apsaugos departamentas apie 17 val. gavo pranešimą, kad Alytuje, ties Kranto g., upėje pastebėti išsilieję galimai naftos produktų teršalai. Šiandien teršalai dar pastebimi, bet lokalizuoti boninėmis užtvaromis.

Atvykus į įvykio vietą, nustatyta, kad iš paviršinių nuotekų išleistuvo į Nemuną teka teršalai. Išleistuvas priklauso „Dzūkijos vandenims“.

Kad padėtis būtų greičiau suvaldyta, į pagalbą buvo pasitelkta Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnyba. Teršalams surinkti buvo pastatytos boninės užtvaros, pakraščiai išpurkšti dispergentu.

Įvykio vietoje paimti vandens mėginiai galimai taršai nustatyti. Preliminariais duomenimis, į paviršinių nuotekų šulinį galimai buvo išleista naftos produktų teršalų.

Dar vieną pranešimas apie į Nemuną ties Druskininkais tekančias nevalytas nuotekas aplinkosaugininkai gavo apie 18.30 val. Pirmadienį vakare apie 21.30 val. tarša į Nemuną Druskininkuose buvo sustabdyta.

Į pranešimą iškart sureagavo Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai ir UAB „Druskininkų vandenys“ vadovai bei specialistai. Kad užsandarintų trūkusį vamzdį ir tarša būtų sustabdyta, įmonė atsigabeno visą reikiamą techniką.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai išsikvietė Aplinkos apsaugos agentūros laboratoriją paimti vandens mėginių užterštumui nustatyti. Gavus tyrimų atsakymus bus skaičiuojama, kiek nuotekų galėjo ištekėti ir kokia žala aplinkai buvo padaryta.

Nuotekos į Nemuną ėmė tekėti trūkus vamzdžiui – preliminariais duomenimis, avarija nuotekų trasoje įvyko dėl liūčių išplovus šlaitą.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: