Aukštaitijos nacionaliniame parke skambės sutartinės (0)

Salų kaimas Ignalinos raj. | vstt.lt nuotr.

Salų kaimas Ignalinos raj. | vstt.lt nuotr.

Rugsėjo 5 d. tarp Aukštaitijos nacionalinio parko ežerų ir miškų užsislėpęs etnografinis Salų kaimas (Ignalinos rajono vakarinėje dalyje, 1 km į šiaurę nuo Antalksnės) virs tikra sutartinių sala. Vaizdingoje vietoje įsikūręs etnoarchitektūrinis kaimas yra vienas iš nedaugelio tokio tipo išlikusių kaimų Lietuvoje. Saugomose teritorijose puoselėjamos ne tik gamtos vertybės, bet nematerialus kultūros paveldas.

Čia, natūralioje ir jaukioje šeimyniškoje etnografinės sodybos aplinkoje, galėsite pasinerti į sutartinių skambesį, aukštaičių krašto savitumą „užčiuopti“ filme apie Aukštaitiją, fotoparodoje „Langai“ pažvelgti į pasaulį pro puošnų aukštaitišką langą, amatų kiemeliuose atrasti augimo stebuklą – nuo vilnos karšimo iki juostos gimimo, nuo žolyno iki vantos ar verbos.  „Jei norite išgirsti kaip „mušasi“ balsai, pagauti jų ritmą akmenukais, pajusti jų magišką skambesį tamsoje sutartinių rato vidury, patys sugiedoti ar netgi nupiešti sutartinę, laukiame jūsų Salose. Saloj sutarysma,“ – kviečia šventės rengėjai.

Norinčius dalyvauti sutartinių ir amatų mokymuose bei gauti piemenėlio „gastinčių“ tradicinių valgių vakarienei rengėjai kviečia registruotis el.paštu info@aparkai.lt , reikalingi duomenys:
Vardas Pavardė Telefono Nr. Asmenų skaičius

Norinčius atvykti renginio išvakarėse arba pasilikti nakvoti, renginio rengėjai siūlo apsistoti stovyklavietėje „Salos“:
https://www.facebook.com/Stovyklaviet%C4%97-SALOS-370820216740086/

Renginyje privaloma dalyvauti su kaukėmis.

Renginio programa:

Rugsėjo 5 d.
„Skambančios Ignalinos legendos“ ir „Saloj sutarysma“ sutartinė
13.30 – susitikimas Ladakalnio papėdėje
– sutartinių takas
– Lados aukuro įkūrimas
Dalyvauja sutartinių giedotojų grupės „Čiulbutė“ (Ignalina), „Alsūnė“ (Molėtai), „Seluona“ (Zarasai), „Brėkšta“ (Visaginas), „Sėdauta“ (Utena).
14.00 – „Baltų varnų“ ir skambančių Ladakalnio legendų sutartinė
15.30 – sutartina eisena į Salų II kaimą
16.30 – ekskursija „Salų II kaimo etnografinė sodyba“
– fotoparoda „Langai“
17.30 – filmo „Aukštaitija“ peržiūra
18.30 – sutartinių ir mokymų ratas:

Sutartinių mokymai kiemeliuose – atskirose erdvėse sutartinių atlikėjų grupės kvies išmokti giedoti, nutapyti ir sušokti sutartinę, pagauti sutartinės ritmą mušant akmenukais, pajusti sutartinės gydomąją galią medituojant tamsoje sutartinių rato vidury.

Sutarimo atradimai amatininkų kiemeliuose – sutartinė vytinių juostų raštuose su Domantu Žilėnu, Algirdo ir Rasos Breidokų žolynų ir juostų sutartinė, Nijolės Nagurnaitės vantų paslaptys „Čieraunykės“ pirtelėje, žolynų dermė verbose su Violeta Abariene, vilnos karšimas su rankiniais karštuvėliai ir verpimas su verpstukais su Agne Augustaitiene, pinikų pynimas su Rasma Noreikyte, tradicinių valgių ragavimas su Reškutėnų amatų centru.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Kultūros paveldas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: