Nuo rugsėjo – Vilniaus viešojo transporto pokyčiai (3)

Troleibusas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Troleibusas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Pasitinkant rugsėjį ir Vilniuje natūraliai augant žmonių bei eismo srautams, viešajame transporte numatomi pokyčiai. Nuo rugsėjo 1 d. keisis visų greitųjų maršrutų autobusų, visų maršrutų troleibusų ir didžiosios dalies autobusų tvarkaraščiai, kurie derinami ir su naujų mokslo metų pradžia švietimo ir ugdymo įstaigose. Keleivių prašoma nepamiršti pagrindinių taisyklių, apie kurias nuo rugsėjo dar aktyviau primins ir viešojo transporto kontrolė – dėvėti kaukes, stotelėse ir kelionės metu laikytis saugaus atstumo, dezinfekuotis rankas.

„Skaičiuojame, jog viešojo transporto keleivių srautai šį rugsėjį bus maždaug 20 proc. mažesni nei pernai. Tačiau dėl saugaus atstumo laikymosi suplanavome ne mažesnį autobusų ir troleibusų kursavimo intensyvumą. Toliau pirmosiomis rudens savaitėmis atidžiai stebėsime visus maršrutus, keleivių pasiskirstymą juose – prireikus tvarkaraščius koreguosime papildomai, taikysime ir kitas reikalingas priemones“, – sako SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė.

Kasdien viešojo transporto vežėjai parkuose atlieka kruopštų kiekvienos transporto priemonės išorės bei salono valymą. Keleiviams autobusuose ir troleibusuose būtina dėvėti apsaugines veido kaukes, kiekvienoje transporto priemonėje keleiviai ras dezinfekcinio skysčio rankoms. Tiek stotelėse, tiek kelionės metu prašoma pagal galimybes laikytis saugaus atstumo. Stotelėse balto apskritimo simboliu su viduje matomomis pėdų ikonomis ir užrašu „saugu“ žymimos saugaus atstumo vietos.

Viešojo transporto kontrolė pirmosiomis rugsėjo dienomis dar aktyviau primins keleiviams galiojančias taisykles ir stebės, ar užtikrintos dezinfekcinio skysčio priemonės viešajame transporte.

Moksleiviai ir studentai pažymėjimus iš mokymo įstaigų įprastai gauna rugsėjui įpusėjus – viešojo transporto kontrolieriai prasidėjus rudens sezonui tokias situacijas vertina lanksčiau, supratingiau. Tiek moksleiviams, tiek studentams primenama kuo operatyviau pasirūpinti pažymomis iš mokymosi įstaigų, o jei jų gauti rugsėjo pradžioje nepavyksta – turėti  asmens dokumentą, kuriame nurodytas amžius.

Vaikai iki 7-erių metų sotinėje viešuoju transportu gali keliauti nemokamai. Pirmų–ketvirtų klasių moksleivių tėvams rekomenduojama pasirūpinti pradinuko bilietu. Su juo moksleiviai visus metus važiuoja vos už 10 eurų, pateikę moksleivio pažymėjimą ar kitą galiojantį dokumentą.

Vairuotojų ir keleivių apsaugai jau nuo pat karantino pradžios fiziškai juostomis atskirtos viešojo transporto vairuotojų darbo vietos. Keleiviai įlipti ir išlipti iš viešojo transporto gali per vidurines ir galines duris, vairuotojai nepardavinėja vienkartinių popierinių bilietų.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: