„Santaros-Šviesos“ suvažiavime – pokalbis apie „laisvųjų šaulių“ palikimą, mūsų teisių būklę, Baltarusios ateitį, aplinkosaugą, sovietmečio kultūrą (4)

„Santaros-Šviesos“ suvažiavimas | Rengėjų nuotr.

„Santaros-Šviesos“ suvažiavimas | Rengėjų nuotr.

Rugpjūčio 28 dieną, penktadienį, Vilniaus universiteto Teatro salėje darbą pradės kasmetinis „Santaros-Šviesos“ suvažiavimas, truksiantis visą savaitgalį. Jame bus aptariamas nepriklausomų intelektualų, „laisvųjų šaulių“, Vytauto Kavolio, Arvydo Šliogerio, Algimanto Gurecko idėjų svarba, nagrinėjama žmogaus teisių ir laisvių būklė šiandienos Lietuvoje, svarstomos baltarusių laisvės kovos galimybės, diskutuojama apie žmogaus ir gamtos santykius antropoceno eroje, Lietuvos mokyklą ir mokytojus. Suvažiavimuose taip pat bus apžvelgiami istoriniai valstybių tyrimai, sovietmečio literatūros ir kultūros palikimas, muzikos virsmas šiandienos pasaulyje.

Pranešimus skaitys filosofai Algis Mickūnas, Arūnas Sverdiolas, Gintautas Mažeikis, Viktoras Bachmetjevas, Rimas Čuplinskas, istorikai Egidijus Aleksandravičius, Daiva Dapkutė, Jūratė Kiaupienė, teisininkas Gintautas Bartkus, ekologai Mindaugas Lapelė, Eduardas Budrys, Žymantas Morkvėnas, kompozitorius Mindaugas Urbaitis, literatūros tyrinėtojai Violeta Kelertienė, Tomas Venclova, Darius Kuolys, mokytojai Jūratė Litvinaitė, Gytis Valatka, Rūta Girdzijauskienė. Baltarusios likimui skirtame forume dalyvaus Svetlanos Cichanauskajos atstovė spaudai Ana Krasulina ir diplomatas Albinas Januška.

Suvažiavime dailininkas Vaidotas Žukas pristatys Šalkauskių giminės fotoarchyvo parodą, Karolis Kaupinis – filmą „Nova Lituana“. Vyks rašytojų Tomo Venclovos ir Valdo Papievio kūrybos vakarai. Dainius Sverdiolas atliks Oliverio Mesiano (Olivier Messiaen) kūrybą vargonams.

1954 m. Jungtinėse Amerikos Valstijose lietuvių studentų sukurta organizacija „Santara“ kartu su akademinio jaunimo sąjūdžiu „Šviesa“ nuo 1957 m. pradėjo rengti suvažiavimus išeivijoje, o nuo 1993-ųjų „Santaros-Šviesos“ suvažiavimai kas vasarą vyksta ir Lietuvoje. „Santara-Šviesa“, būdama neformali organizacija, šiandien jungia įvairaus amžiaus Lietuvos ir pasaulio kultūrininkus, intelektualus, akademinį jaunimą. Jos konferencijose keliami ir svarstomi Lietuvai svarbūs kultūros, mokslo, politikos, visuomeninio gyvenimo klausimai.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

4 komentarai

 1. O kur tiesioginė konferencijos transliacija, Eurolygos transliacijoms tai LRT randa lėšų, o intelektualiasniems renginiams jų nėra. Kiek tokia politika dar tęsis…

  • Žemyna:

   Už tai jau vakar skyrė dėmesio barbei devyndarbei T.V. – pokalbiui su juo iš aikštės. Įjungiau, pamačiau, ką kalbina, ir iškart išjungiau.
   Tas žmogus – būdingas visą gyvenimą ,,ieškančio savęs” pavyzdys. Tai čia, tai ten, tai dar kur pritupia, net nespėjęs suvokti, kur esąs, savo nuomonę palieka ir purpteli tolyn kitų vietų ieškodamas, į nieką nesigilindamas, bet autoritetingas savo nuomones visur, kur buvo pritūpęs, palikdamas.

   • -.-.-:

    apskritai, ieškoti savęs – ne yda (nors kalbant konkrečiai apie T.V. aš nepasakyčiau, kad jis savęs dar neatradęs). Kas kita, kai savo nuomonę pareiškia neįsigilinęs, o pašnekovai žurnalistai ją vertina remdamiesi tik jo vardo autoritetingumu.

 2. Pajūrietis:

  Algis Mickūnas – TAIP!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: