„Muzika ant vandens“ – atkurtai Nepriklausomybei (0)

„Muzika ant vandens“ – atkurtai Nepriklausomybei | Rengėjų nuotr.

„Muzika ant vandens“ – atkurtai Nepriklausomybei | Rengėjų nuotr.

Rugpjūčio 28 dieną, penktadienį, 19 val. Neries krantinėse, vyks jau tradiciniu tampantis koncertas „Muzika ant vandens“, nešantis bendrystės ir atkurtos laisvės žinią.

„Muzika ant vandens“ – tai prieš trejus metus pradėtas rengti renginys, nuo pirmųjų akordų pamiltas vilniečių ir sostinės svečių bei įsitvirtinęs Kristupo vasaros šventės programoje. Laive „Ryga“ pasirodys Lietuvos kariuomenės orkestras, vadovaujamas Egidijaus Ališausko ir charizmatiškasis bosas Liudas Mikalauskas.

„Šiais metais prie Lietuvos kariuomenės orkestro prisijungs Liudas Mikalauskas. Manau, kad būtent šis solistas ne tik dėl savo puikaus balso, bet ir dėl patriotiškumo, kuris atsiskleidžia greta koncertinės veiklos vykdomose visuomeninėse sumanymuose, tiesiog puikus šiemetinei temai. Koncertą skiriame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui, tad atlikėjai patys savaime tampa laisvės simboliu“, – sakė „Kristupo vasaros šventės“ meno vadovė Jurgita Murauskienė.

1991 m. įkurto Lietuvos kariuomenės orkestro kapelmeisteris ir dirigentas E. Ališauskas žadėjo, jog lankytojų laukia nepaprastas vakaras, pripildytas vienybei įkvepiančios muzikos. Kolektyvas, kurį sudaro 60 profesionalių muzikų dalyvauja aukščiausio lygio valstybės svečių sutikimo iškilmėse, iškilminguose valstybiniuose renginiuose, koncertuoja karinės muzikos šventėse Vokietijoje, Belgijoje, Lenkijoje, Nyderlanduose, Danijoje, Prancūzijoje, Estijoje, Švedijoje, Čekijoje. Orkestro atliekami kūriniai skamba ir solinių koncertų metu, o įrašai – per Lietuvos radiją ir televiziją.

Pasak, J. Murauskienės, atlikėjų užsidegimas Neries krantinėse susirinkusių klausytojų širdis pripildyti pačių geriausių jausmų, abejonių nekelia. O štai, ar laivui pavyks pajudėti iš prieplaukos kaip buvo žadėta, dar vis nežinia: „Dėl hidrologinės sausros, Neryje vandens lygis itin žemas. Kai kuriose vietose ją galima tiesiog perbristi. Nors artimiausios prognozės rodo lietų, nesu tikra kiek tai gelbės. Blogiausiu atveju, laivas liks prieplaukoje prie Karaliaus Mindaugo tilto, bet koncertas vis tiek vyks“, – užtikrino J. Murauskienė.

Renginyje pirmą kartą dalyvaus Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba, kurios atstovai supažindins su kariuomenėje naudojama ginkluote, o kariai atsakys į visus dominančius klausimus. Palapinė, atvira kiekvienam smalsaujančiam, lauks Žvejų g. pusėje (netoli skulptūros „Krantinės arka“).

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: