Teisiama K. Škirpos alėjos gynėja Astra Astrauskaitė (nuotraukos, video) (3)

Teisiama K. Škirpos alėjos gynėja Astra Astrauskaitė | Alkas.lt nuotr.

Teisiama K. Škirpos alėjos gynėja Astra Astrauskaitė | Alkas.lt nuotr.

Rugpjūčio 24 d. Vilniaus miesto apylinkės teisme buvo teisiama visuomenininkė, mokytoja Astra Astrauskaitė už tai, kad esą nepakluso policijai protestuodama prieš pirmojo kario savanorio pulkininko Kazio Škirpos išniekinimą, pervadinant jo vardo alėją Vilniaus mieste.

Prieš posėdį prie teismo rūmų į piketą susirinko Centro partijos – Tautininkų (CPT) pakviestų A. Astrauskaitės palaikytojų mitingas. Mitinguotojai laikė K. Škirpos alėjos pavadinimo lentelę, Lietuvos ir Baltarusijos vėliavas tokiu būdu išreikšdami palaikymą ne tik A. Strauskaitei, bet ir už savo teises kovojančiai Baltarusijos tautai.

Pasak CPT pirmininko, Seimo nario Naglio Puteikio protestuotojai Balytarusijoje taip pat mojuoja nacionalinėmis vėliavomis ir yra drastiskai tramdomi jėgos strukturų. Lietuvos valdžia Baltarusijos valdymą vadina diktatūra, tai kodėl užmerkia akis prieš taikios protestuotojos persekiojimą už mojavimą trispalve Lietuvoje? “ – retoriškai klausė CPT pirmininkas, Seimo narys N. Puteikis.

Teismo posėdyje buvo apklaustos A. Astrauskaitę  „drausminusios“ policijos pareigūnės, peržiūrėti įvykio vaizdo įrašai. Kadangi teismo posėdyje negalėjo dalyvauti viena liudytoja numatyta surengti dar vieną posėdį –  rugsėjo 3 d., ketvirtadienį, 9 val. ryto ten pat, Vilniaus miesto apylinkės teismo rūmuose (Laisvės pr. 79A).

Astros Astrauskaitės sulaikymas Vilniaus K. Škirpos alėjoje šių metų sausio 3 d.:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: