Septynioliktoji pasipriešinimo diena Baltarusijos diktatoriui (video, tiesioginė transliacija) (11)

Septynioliktoji pasipriešinimo diena Baltarusijos diktatoriui | TUT.by nuotr.

Septynioliktoji pasipriešinimo diena Baltarusijos diktatoriui | TUT.by nuotr.

Rugpjūčio 25 d., antradienį, protestai prieš diktatorių Aleksandrą Lukašenką vyksta toliau. Viskas prasidėjo po rugpjūčio 9 d. prezidento rinkimų, kurių triuškinamu nugalėtuoju oficialiai buvo paskelbtas nuo 1994 metų šaliai vadovaujantis A. Lukašenka. Baltarusijos opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Šiandien vakare vėl  šimtai protestuotojų susirinko į centrinę Minsko Nepriklausomybės aikštę.

Žmonės su baltai raudonai baltomis vėliavomis ir plakatais atėjo į aikštę. Jėgos strultūrų pareigūnai bando neleisti žmonėms burtis aikštėje, ragina išsiskirstyti ir įspėja apie gresiančią atsakomybę. Protestuotojai skanduoja: „Tegyvuoja Baltarusija!“.

Prieigose prie aikštės stovi OMONo sunkvežimiai bei furgonai sulaikytiesiems vežti, taip pat atgabentos vandens patrankos. Blokuojamas mobiliojo interneto ryšys, kai kur atjungta elektra.

Šiandien prie Baltarusijos Švietimo ministerijos, esančios netoli Nepriklausomybės aikštės, protestavo mokytojai ir Pedagoginio universiteto studentai, išreiškdami palaikymą Baltarusijos opozicijai ir piktinosi Aleksandro Lukašenkos pirmadienį išsakytu pareiškimu, kad turi būti atleisti mokytojai, palaikę opozicijos protesto akcijas.

Milicininkai ragino mokytojus skirstytis, bet jie nesitraukia ir skanduoja: „Gėda!“ ir „Ministro!“

TIESIOGINĖS TRANSLIACIJOS:

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: