S. Gorodeckis. Byla: Lietuviška trispalvė vs Lietuvos policija (video) (18)

Sakalas Gorodeckis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Sakalas Gorodeckis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Šiandien gyvenimo pusdienį investavau į teisingesnę Lietuvą, išklausydamas visą teismo posėdį su policijos pareigūnių apklausomis ir įvykio vaizdo įrašų peržiūromis Vilniaus miesto apylinkės teismo posėdyje.

Galiu pasakyti, jei LR Policijos departamento ar/ir apskrities komisariato vadai turėtų savigarbos ir drąsos prisipažinti klydę ir atsiprašytų (tai, beje, mano buvo siūlyta VPK vadams, kol laužas nebuvo pakurstytas), tai būtų išgelbėta pareigūnų/ių karjera ir reikalas būtų baigtas, nekeliant supriešinimo visuomenėje.

Ką liudijo pareigūnės ir kas yra užfiksuota įrašuose, bet kuriam tūlam piliečiui akivaizdu, kad kažkuri pusė meluoja. Dar labiau šiurpino pareigūnių nesuvokimas, kad jos yra teisme, kur ne jos nurodinėja ir klausimus užduoda, nerodant elementaraus takto teisėjai.

Kiek istorinės atminties verta pareigūnės frazė „kad visus čia reikia semti“, atseit incidento metu buvo pasakyta juoko forma. Ar drįs kaltę prisiminti dabar anonimais liekantys VPK OVS sprendėjai „rešalos“, liepę surasti bet kokią priežastį „sutvarkyti“ žmones K. Škirpos alėjoje, nesitaikstančius su didvyrių atminimo išniekinimu?

Policija sulaikė aktyvią K. Škirpos gynėja už mojavimą tautine vėliava | V. Sankirtos nuotr.

Policija sulaikė aktyvią K. Škirpos gynėja už mojavimą tautine vėliava | V. Sankirtos nuotr.

Ryškėja, kad VPK vadai klusniai vykdė sostinės mero pareigas einančio asmens nurodymus užkardyti kgb slengu padažnėjusius nacionalistų išsišokimus Vilniaus mieste, nesibodėdami vykdyti operatyvinę veiklą klausant pokalbių.

Spaudos lieka nutylėtas faktas, kad Genovaitė Astra Astrauskaitė buvo suimta nenurodžius aiškaus teisinio motyvo. Asmens tapatybės atseit negalėjo nustatyti nes sostinės viduryje patikimai neveikia PD IT sistemos (ai vėl tie viešieji pirkimai). Kad galėtų „saugiai“ pateikti pasiaiškinimą komisariate, skubiai buvo gabenta policijos automobiliu sulaikymo kameroje, kartu su šalia esančiais tarnybiniais šunimis, kurie nuo įjungtos sirenos kelionės metu lojo.

Na kas dar Lietuvoje, o ne kur Baltarusijoje, galėtų pasigirti tokia gyvenimo kelionine patirtimi?

Dar liūdniau, kai kontoros garbę pasiunčiamas ginti Vilniaus Trečiasis Policijos Komisariatas pareigūnas savo betarpiškumu ir kompetencija užsitarnavęs pasitikėjimą savo aptarnaujamos ir gyvenamos bendruomenės tarpe. Kas galėtų paneigti, kad taip nėra siekiama neabejingų piliečių tarpe diskredituoti ne sistemos paliepimų, o įstatymų besilaikančius pareigūnus?

Autorius yra Lietuvių tautininkų ir respublikonų sąjungos pirmininkas, Vilniaus Užupio respublikos premjeras, visuomenininkas

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: