Vokiečių gydytojai: Rusijos opozicijos lyderis A. Navalnas buvo apnuodytas (video) (5)

Aleksejus Navalnas | vikipedija.org nuotr.

Aleksejus Navalnas | vikipedija.org nuotr.

Rugpjūčio 24 d., pirmadienį, Berlyno klinika „Šarite“ (pranc. Charité) patvirtino, kad Rusijos opozicijos aktyvistas Aleksėjus Navalnas buvo apnuodytas chemine medžiaga priklausančia  cholinesterazės inhibitorių grupei. Tai patvirtino keletas nepriklausomų  laboratorijų. Tiksliai kokia tai buvo medžiaga dar nenustatytas. Tam bus atlikti papildomi tyrimai.

Šia žinią Tviteryje pasidalino A. Navalno atstovė spaudai  Kira Jarmyš remdamasi Berlyno universitetinės ligoninės, kurioje gydomas A. Navalnas pranešimu.

A. Navalnas toliau lieka dirbtinėje komoje. Jo būklė vertinama kaip „rimta“, tačiau „didelio pavojaus gyvybei nėra“, rašoma klinikos pranešime spaudai.
Pažymima, kad apnuodijimo pasekmės nervų sistemai gali būti ilgalaikės.

Cholinesterazės inhibitoriai naudojami nervus paralyžiuojančiose medžiagose. Tarp jų tokiose kaip – zarinas, zomanas, V-dujos bei „Novičiok“ ir kitos karinės nervus paralyžiuojančios dujos, o taip pat pesticidaidai dichlofosas, karbofosas ir kt. Šie nuodai pažeidžia nervų sistemos ir smegenų veiklą.

A. Navalną Omske gydę gydytojai iki šiol neigia, kad A. Navalnas galėjo būti nuodijamas ir tikino, kad A. Navalnas tokioje būklėje atsidūrė dėl medžiagų apykaitos sutrikimo. 

Dėl Rusijos opozicijos lyderio A. Navalno apnuodijimo šiandien pasisakė Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Vokietijos užsienio reikalų ministras Heikas Masas. Po to, kai Berlyno ligoninėje atlikti tyrimai parodė, kad jis buvo apnuodytas A. Merkel lr H. Masas išplatino pranešimą spaudai, kuriame pareiškė, kad kalti asmenys „turi atsakyti“ ir paragino Rusijos institucijas skubiai, išsamiai ir skaidriai ištirti šią nusikalstamą veiką.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

5 komentarai

 1. Tiesą kažkas sakė:

  jog VP moka laukti.
  Po Nemcovo, maniau, jog ir su kitais įtakingais konkurentais tuoj susitvarkys. Įsivaizdavau, kaip nuo tos minutės jie ir jų artimieji turėjo jaustis.
  Kas jam teikia daugiau malonumo – ar kad gali elgtis su jais, lyg su kokiu ūkio inventoriumi, kurį naudoja pagal reikalą, ar suvokimas, kokią baimę jis jiems kelia, kokią įtampą jo medžiojamieji jaučia dieną ir naktį, kaip tai veikia jų sveikatą. O jo cariškoji didenybė gali juos ,,pomilovatj”, bet gali ir ,,povesitj”. Gali tuoj pat, o gali ir atidėti iki jam naudingesnės situacijos.

  • Žemyna:

   – svoboda.org/a/30800431.html

  • Julijonas:

   Tiesiog B.Nemcovas buvo įtakingesnis, artėjo prezidento rinkimai. Dabar Navalnas tapo pavojingiausiu. Rimti neramumai Rusijoje plius kas gali garantuoti, kad Baltarusijos nuotaikos nepersimes į Rusiją? Tokie nuodijimai rodo, kad nesijaučia diktatoriai ramiai, nors išoriškai tai demonstruoja. Lygiai ir mūsų valdžia, kuri suprantama ne tokio lygio, bet bijo kitokių nesisteminių žmonių ir partijų atėjimo, todėl irgi imasi priemonių: sukurta tokia sistema, kad naujoms partijoms atsirasti senoje politinėje sistemoje l. sunku. Nesenai praėję prezidento rinkimai: iš visų kandidatų išrinko tris, visus kitus žiniasklaida ignoravo. Į pirmą viešą pristatymą M.Mažvydo b-oje buvo atrinkti trys ir vėliau politologai kalbėdavo ir lygindavo tik juos tarpusavyje, o kitų lyg nebūtų… Tik gale suorganizavo bendrus debatus, kai jau didžiąjai masei nekritiškai mąstančių buvo įteigta, kad yra trys variantai, žiūrėkite į juos. Visį patekę į valdžią vietos užleisti nenori. Tai nebūtų taip baisu, jei jie dirbtų visos savo tautos naudai, bet juk taip nėra…mūsų ir 3 milijonų nebėra, o ir didesnė dalis likusių gali ilgai kalbėti apie l. rimtas negeroves valstybėje.

 2. Žemyna:

  Įdomu: Artimuosiuose Rytuose Vakarai ėmėsi net ir medžioklės priemonių, grįsdami jas tuo, kad valstybės vadas naikina savo priešininkus. O Kremliuje, jų manymu, sėdi antžmogiai, gavę iš Visatos Valdovo leidimą naikinti žmones, kad jie arba tyli, arba tik kokią tuščią frazę paleidžia apie tai, kad jie ,,sukrėsti”, ar pan. ?
  Kodėl vyrukas Vova ir jo palyda laisviausiai naudojasi savo NT Vakaruose, ilsisi ten po eilinių susidorojimų su savo ,,žiurkėmis”? Ar jie nesijaučia susitepę, ar net savotiški bendrininkai, kai susitikdami paduoda tokiam ranką? Ar jiems tai ne bjauru?

 3. Žemyna:

  Vienintelė veiksminga priemonė – masinė rusų šnipų deportacija
  – slaptai.lt/vienintele-veiksminga-priemone-masine-rusu-snipu-deportacija/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: