Šešioliktoji pasipriešinimo diena Baltarusijos diktatoriui (video, tiesioginė transliacija) (3)

Šešioliktoji pasipriešinimo diena Baltarusijos diktatoriui | TUT.by nuotr.

Šešioliktoji pasipriešinimo diena Baltarusijos diktatoriui | TUT.by nuotr.

Rugpjūčio 24 d., pirmadienį, protestai prieš diktatorių Aleksandrą Lukašenką jau vyksta 16-tą dieną. Viskas prasidėjo po rugpjūčio 9 d. prezidento rinkimų, kurių triuškinamu nugalėtuoju oficialiai buvo paskelbtas nuo 1994 metų šaliai vadovaujantis A. Lukašenka. Baltarusijos opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Vakar su Kalašnikovo automatu pozavęs A. Lukašenka šiandien pareikalavo atleisti mokytojus, palaikiusius opozicijos protesto akcijas. A. Lukašenka pabrėžė, kad Baltarusijoje yra valstybinis švietimas, valstybinės mokyklos, valstybinė ideologija.

„Tie, kas nori laikytis šių principų, labai prašom: eikite, dėstykite, mokykite, dirbkite. Tie, kas nenori, reiškia, mokykloje neturi būti. Tai reikia sakyti tiesiai, atvirai ir garbingai“, – rėžė jis.

Šiandien specialaus milicijos dalinio OMON pareigūnai Minske sulaikė du opozicijos Koordinacinės tarybos prezidiumo narius Olgą Kovalkovą ir Sergejų Dylevskį. Opozicijos  lyderiai buvo suimti esą dėl to, kad „organizavo protestus, kuriems neturėjo leidimo“.

Kita koordinacinės tarybos narė Lilija Vlasova buvo iškviesta į Baltarusijos tyrimų komitetą kaip liūdininkė.

Kaip žinia, taikaus valdžios perdavimo Koordinacinė taryba buvo sukurta šiuo metu Lietuvoje esančios buvusios kandidatės į Baltarusijos prezidentus Sviatlanos Cichanouskajos iniciatyva. Pagrindinis šios tarybos tikslas – surengti naujus prezidento rinkimus sutarimo ir dialogo su dabartine valdžia pagrindu.

Rugpjūčio 20 d. savaitė A. Lukašenkos valdžia prieš Koordinacinės tarybos narius pradėjo baudžiamąjį tyrimą  pagal Baltarusijos Baudžiamojo kodekso 361 straipsnį – raginimas atlikti veiksmus kenkiančius šalies nacionaliniam saugumui. Šis straipsnis numato iki 5 metų laisvės atėmimo bausmę.

Lietuva šiandien Baltarusijai įteikė protesto notą dėl galimo Lietuvos oro erdvės pažeidimo sekmadienį vykstant „Laisvės kelio“ renginiui. Savo ruožtu Baltarusija Lietuvai vėliau įteikė notą dėl esą tuo pat metu į Baltarusiją įskridusių oro balionų ir pavadino tai „planuota provokacija“.

Baltarusijos gynybos ministerija teigia, kad iš Lietuvos paleisti 8 oro balionai su „antivalstybiniais“ simboliais pažeidė Baltarusijos valstybinę sieną. Teigiama, kad „pažeidėjų“ skrydis buvo nutrauktas malūnsparniais МИ-24 nenaudojant  ginklų. Minskas dėl to Lietuvai įteikė notą.

Bresto srities Žabenkos mieste šiandien buvo palaidotas dar vienas žuvęs protesto akcijų dalyvis 44-metis Genadijus Šutovas. Jis žuvo nuo šautinės žaizdos praėjus 8 dienoms po sužeidimo per protesto akciją. Laidotuvėse dalyvavo artimieji ir giminės, Velionio draugai ir baikeriai iš kelių baltarusiškų motociklininkų klubų.

TIESIOGINĖS TRANSLIACIJOS:

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

3 komentarai

 1. Žemyna:

  Algimantas Rusteika. Romualdas Ozolas buvo teisus – laisvė ir nepriklausomybė nėra tas pats
  – tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/algimantas-rusteika.-romualdas-ozolas-buvo-teisus-laisve-ir-nepriklausomybe

 2. Vilnietis:

  TAI IR RAŠINĖSIT KOKIA PASIPRIEŠINIMO DIENA? TEKS IR TOKIUS VĖLIAU SKAIČIUS NAUDOTI KAIP “5089 PASIPRIEŠINIMO DIENA”.
  VAIŠKOONAS PASIDARĖ NAUDINGAS SOROSO IDIOTAS.

  • -.-.-:

   nervai nebelaiko? 🙂 Užtai gudai žmonės kantrūs – ką čia reiškia 16 dienų prieš 26 metus… O jei kam nepatinka, tai juk niekas ir neliepia iki pirštų pamėlynavimo įsikibus valdžios laikytis. Sako “nueik”, tai ir eik sau sveikas, kol dar nepradėjo šaukti “palauk, niekur nepabėgsi”, nes tada jau gali būti per vėlu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: