Lietuviai „Laisvės kelyje“ išreiškė palaikymą baltarusių tautai (video) (17)

„Laisvės kelias“ | lrp.lt nuotr.

„Laisvės kelias“ | lrp.lt nuotr.

Rugpjūčio 23 d., sekmadienį, Baltijos kelio 31 metinių dieną, apie 50 tūkstančių žmonių iš visos Lietuvos sustojo į gyvą 32 km. žmonių grandinę „Laisvės kelias“ nuo Vilniaus iki Medininkų pasienio užkardos palaikydami baltarusių tautos kova prieš diktatorių Aleksandrą Lukašenką.

Po to Medininkų pilies kieme buvo surengtas Baltarusijos palaikymo koncertas, kuriame žmonių suaukotos lėšos bus skiriamos nuo smurto ir persekiojimų nukentėjusiems baltarusiams.

„Laisvės kelyje“ dalyvavo ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda kartu su pirmąja ponia Diana, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, buvęs Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas Vytautas Landsbergisbei kadenciją baigę prezidentai Dalia Grybauskaitė ir Valdas Adamkus.

Lietuvos Respublikos Prezidentas G. Nausėda kalbėdamas akcijos dalyviams pabrėžė, kad laisvė yra pirminė bet kurio žmogaus ir bet kurios tautos teisė. Laisvę ypatingai brangina tos tautos, kurios buvo ilgai jos netekusios.

„Pasaulio istorija vėl ir vėl įrodo, kad net ir tvirčiausios ir didžiausia baime pagrįstos tvirtovės egzistuoja trumpiau negu pačios tikisi. Dėl to, kad jos neturiu idealų ir nėra dėl ko aukotis, nes jos grįstos saviapgaule, apgaule, šantažu, apgaudinėjimu. Ar verta dėl to rizikuoti savo sveikata ir gyvybe? Tad šiandien tariame – mes su tavimi, laisva Baltarusija, ir tiesiame tau savo ranką“, – kalbėjo šalies vadovas.

Prezidentas sakė besididžiuojantis savo tauta, kuri atsiliepė į „Laisvės kelio“ šaukimą Baltarusijos žmonėms padrąsinti.

Šalies vadovas ir pirmoji ponia Diana taip pat dalyvavo ir paramos Baltarusijai koncerte Medininkų pilyje.

Virš „Laisvės kelio“ dalyvių galvų skraidė dešimt mažų orlaivių, keliu riedėjo dviratininkai ir motociklų kolona. Vienas iš oro balionų skraidino 15 metrų tautinę Baltarusijos vėliava.

Simbolinės Baltarusijos ir „Laisvės kelio“ palaikymo akcijos šį sekmadienį buvo surengtos  maždaug 30-yje valstybių.

Ši Baltarusijos pilietinę visuomenę palaikanti akcija buvo surengta minint 1989 metų rugpjūčio 23-iosios „Baltijos kelią“ kai į gyvą grandinę nuo Vilniaus iki Talino rankomis buvo susikibę daugiau kaip milijonas žmonių.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: