VU vyksta nuotolinis studijų sutarčių pasirašymas (0)

sam.lt nuotr.

sam.lt nuotr.

Pasibaigus pagrindiniam priėmimo į bakalauro ir vientisąsias studijas etapui Vilniaus universitetas (VU) sutartį nuotoliniu būdu pasirašyti kviečia 4683 stojančiuosius, iš kurių net 3883 pakviesti studijuoti nemokamai. VU studijų prorektorius dr. Valdas Jaskūnas džiaugiasi, kad sudėtingos aplinkybės šalyje bei pasaulyje ir neįprasta valstybinių egzaminų tvarka nesutrukdė sėkmingai pradėti studijų.

„Džiaugiamės sulaukę dar didesnio susidomėjimo studijomis VU. Į visuomenės interesus ir pokyčius atsižvelgiantis VU šiemet, kitaip nei įprastai, kviečia studijų sutartis pasirašyti internetu. Kalbant apie pačias studijas, studentams bus sudarytos sąlygos studijuoti ir nuotoliniu, ir mišriu būdu, bet pagal galimybes stengsimės užtikrinti, kad pirmakursiai turėtų ir kontaktinių užsiėmimų, kurie skatina studentų akademinę integraciją ir įsitraukimą“, – teigia V. Jaskūnas

Į valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas su studijų stipendijomis vietas šiemet VU pakvietė studijuoti 3883, o į nefinansuojamas vietas – 799 stojančiuosius. Šiame priėmimo etape populiariausios buvo medicinos, psichologijos, kūrybos komunikacijos, tarptautinio verslo, ekonomikos studijų programos. Palyginti su ankstesniais metais, kur kas daugiau susidomėjimo sulaukė klasikinės filologijos, pedagogikos, Artimųjų Rytų ir slaugos studijos.

Šiemet pastebimas ir išaugęs susidomėjimas unikaliomis programomis, tokiomis kaip archeologija, kartografija ir geografinės informacijos sistemos, sėkmės sulaukė ir naujos studijų programos – aplinkotyra ir aplinkosauga, molekulinė biotechnologija, apskaita ir auditas, globali rinkodara.

Nors įvairios užsienio studentų apklausos rodė, kad apie 40 proc. apklaustųjų šiemet nusprendė atidėti studijų užsienyje planus, VU užsienio studentų sulaukė dar daugiau nei pernai – beveik 400 stojančiųjų. Populiariausios studijų programos tarp užsienio studentų buvo medicina, informacijos sistemos ir kibernetinė sauga, tarptautinė komunikacija, odontologija, vadyba, tarptautinis verslas.

8 užsienio studentai (iš Kazachstano, Albanijos (2), P. Korėjos, Kosovo, Turkijos, Indijos, Nigerijos) gavo VU stipendiją – atleidimą nuo studijų mokesčio, kurios buvo skiriamos geriausiems kandidatams, stojantiems į magistrantūros studijas. 9 užsienio studentai įstojo į valstybės finansuojamas vietas.

Rugpjūčio 28 d. LAMA BPO sistemoje prasideda papildomas priėmimas į VU, kurio metu taip pat galima pretenduoti į valstybės finansuojamas vietas. Paraiškos priimamos iki rugpjūčio 31 d. 14 val.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: