Suteikta 1 mln. Eur. paskola kelionių rengėjui leis greičiau atsiskaityti už neįvykusias keliones (0)

Lėktuvas | sam.lt nuotr.

Lėktuvas | sam.lt nuotr.

Didžiausias kelionių organizatorius Baltijos šalyse „Novaturas“ susitarė dėl  ekonomikos ir inovacijų ministerijos bei „Invegos“ skatinamosios piniginės priemonės – lengvatinės paskolos 1 mln EUR sumai. Ši lengvatinė paskola bendrovei leis greičiau atsiskaityti su keliautojais už per pandemijos protrūkį neįvykusias keliones.

Atsiskaitymus vykdo nuo liepos

Kaip teigia „Novaturo“ grupės vadovė Audronė Keinytė, įmonė pirmuosius grąžinimus keliautojams pradėjo vykdyti dar liepos mėnesį, o ši paskola padės su dalimi turistų atsiskaityti per trumpesnį laiką: „Virusas sujaukė daugybės keliautojų ir turizmo verslo planus. Suprantame, kad dalis žmonių per šį sudėtingą laiką atsidūrė prastesnėje finansinėje situacijoje ir norime kuo greičiau su jais atsiskaityti, nesukeldami didesnių nepatogumų“.

Vyriausybė trečiadienį nusprendė siūlyti grįžti prie 14 dienų pinigų grąžinimo už neįvykusias keliones termino, tačiau Seimas dar šio siūlymo nepatvirtino. Kol jis nebus patvirtintas, pinigų grąžinimas dėl neįvykusių kelionių organizuojamas pagal šiuo metu galiojantį teisės aktą, t.y. per 90 dienų nuo apribojimų pabaigos. Nepaisant to, kelionių organizatorius „Novaturas“ ieško galimybių, kaip nelaukiant numatyto termino kuo greičiau atsiskaityti su klientais, neišvykusiais į planuotas kelionės. Gauta 1 mln. EUR paskola leis patenkinti dalies klientų interesus, tačiau bendrovė toliau deda pastangas ir ieško galimybių padidinti paskolos sumą, siekiant greitesnio atsiskaitymo su visais turistais, laukiančiais pinigų grąžinimo.

„Didžioji dalis mūsų keliautojų sutiko COVID-19 ribojimų paveiktas keliones nukelti vėlesniam laikui – mums tai labai svarbu planuojant tolesnę savo veiklą. Esame vieni pirmųjų, pradėjusių grąžinti pinigus keliautojams, ir norime sustiprinti  žmonių pasitikėjimą turizmo sektoriumi šiuo permainingu laikotarpiu. Turizmo sektorius šiandien išgyvena itin sudėtingus laikus, todėl tikimės didesnės paramos iš valstybės bei greitesnių atsakingų institucijų sprendimų“, pasakoja A. Keinytė.

Graikijos kryptį keičia Italija

Gegužės mėnesį pasiūlęs vietos turizmo paslaugas Lietuvoje bei Baltijos šalyse „Novaturas“ nuo liepos 1 d. atnaujino dalį poilsinių kelionių į Graikijos salas – Kretą, Rodą bei Korfu.

„Nors sergamumo rodikliai Graikijos salose yra geresni nei Lietuvoje, dėl  vyriausybės nepritarimo sergamumo rodiklius skaidyti šalių autonominių regionų mastu ir vertintant tik visos Graikijos rodiklį, kuris jau perkopė leistiną ribą, esame priversti keliautojams rekomenduoti saugesnes kryptis Italijoje Siciliją ir Kalabriją“, teigia „Novaturo“ grupės vadovė.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Kelionės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: