Paskelbtos varžytuvės paminklui žydus gelbėjusių lietuvių įamžinimui (3)

Paminklas_lrkm.lt

lrkm.lt nuotr.

Paskelbtas paminklo Lietuvos gyventojams, gelbėjusiems žydus nacių okupacijos metais, skulptūrinio-architektūrinio sumanymo atviros varžytuvės.

Vilniaus miesto savivaldybės ir Kultūros ministerijos projekto tikslas ir uždaviniai – vadovaujantis istorinio teisingumo principais pagerbti, įamžinti ir aktualizuoti nacionaliniu ir pasauliniu lygmeniu Lietuvos gyventojus, gelbėjusius žydus nacių okupacijos metais, sukurti pagarbų, socialiai paveikų, tęsiantį žydų tautos pagerbimo tradicijas sprendinį, tinkamai reprezentuoti Pasaulio Teisuolius įamžinančios vietos turinį ir esmę, prisidėti prie pasauliui ir istorijai atviros visuomenės ugdymo.

Varžytuvių darbai bus vertinami už kontekstualumą, socialinį paveikumą, estetiką, kuriamos aplinkos kokybę, projekto kainą ir ekonominį pagrįstumą. Projekto įgyvendinimo vieta numatyta Onos Šimaitės gatvėje Vilniuje, šalia Maironio gatvės, kur jau yra paminklinis akmuo, skelbiantis, kad šioje vietoje bus įamžinti Pasaulio tautų teisuoliai, gelbėję žydų gyvybę nacių okupacijos metais.

Numatomas maksimalus paminklinio objekto projektavimo paslaugų ir statybos biudžetas yra ne daugiau 250 tūkst. eurų.

Varžytuvių pirmosios vietos laimėtojas sudarys pirkimo sutartį su įgaliotąja perkančiąja organizacija dėl pasiūlytos projekto idėjos įgyvendinimo. Premijos bus įteiktos pateikusiems tris geriausius projektus: pirmosios vietos laimėtojui – 5000, antrosios – 3000, trečiosios – 2000 eurų. Projektų priėmimo terminas – iki 2020 m. spalio 15 d.

Konkurso dokumentai skelbiami čia: http://inx.lv/LMZL

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

3 komentarai

  1. Julijonas:

    Pagaliau. O tai vis žydšaudžiai. Jeigu idėjos įgyvendinimas bus apsunkinamas, surasime aiškiai, kas atlieka stabdžio vaidmenį.

  2. Žydų bendruomenei:

    Būtų ir teisinga ir gražu, kad šį projektą finansiškai paremtų ir žydų bendruomenė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: