Naujas Linos Lužytės filmas – jaudinantis pasakojimas apie šeimą (video) (0)

 Filmas „Pilis“ | Luko Šalnos nuotr.

Filmas „Pilis“ | Luko Šalnos nuotr.

Nuo rugsėjo 11 d., į kino teatrų ekranus grįžta režisierės Linos Lužytės, 2017 m. pristačiusi ilgametražį vaidybinį filmą „Amžinai kartu“, kūryba. Šį kartą žiūrovus pasieks jautrus ir nuoširdus pasakojimas „Pilis“, kuriame vaizduojamas tikroviškas vienos šeimos, emigravusios į Airiją, gyvenimas. Nors „Pilyje“ yra ir tamsesnių nutikimų, visgi tai šviesus ir įkvepiantis filmas apie dideles svajones, siekius ir norą gyventi geriau.

Paauglė Monika, jos mama Jolanta bei sunkia demencija serganti močiutė stengiasi įsitvirtinti Dubline. Profesionali pianistė Jolanta dirba žuvų fabrike, tačiau kartais kartu su nuostabų balsą turinčia dukra koncertuoja lietuvių bendruomenės renginiuose. Kartą

Monikai ir Jolantai nusišypso sėkmė – jas pakviečia koncertuoti ištaigingoje pilyje, kurioje, sakoma, grojo net pats Eltonas Džonas. Tačiau kelionei trūksta pinigų. Nevilties apimta Monika ryžtasi beprotiškam poelgiui, kad tik galėtų išpildyti savo gyvenimo svajonę.

Pasak režisierės, visi mes turime svajonę. Simboliškai ją galima sutapatinti su pilimi – siekiamybe, kur norime nukeliauti ar ko pasiekti, ir tikėjimu, kad tam įvykus visas gyvenimas taps daug gražesnis. Žmogui labai svarbu turėti didelių, nepasiekiamų tikslų ir tada eiti jų link. Ir nors filme kalbama apie emigraciją, ji čia lieka tarsi antrame plane. Daug svarbesnė yra pačio žmogaus – ambicingo, drįstančio svajoti, siekti to, ko nori, o ne imti tik tai, ką jam duoda gyvenimas, idėja.

 Filmas „Pilis“ | Luko Šalnos nuotr.

Filmas „Pilis“ | Luko Šalnos nuotr.

Filmo pasaulinė pristatymas įvyko Airijoje, renginyje Galway Film Fleadh. Būtent šioje šalyje ir buvo nufilmuota didžioji filmo dalis. Įdomu ir tai, kad „Pilis“ – tai pirmasis Lietuvos ir Airijos bendras vaidybinis filmas.

Mamos vaidmenį filme atliko 2017 m. „Sidabrinę gervę“ už geriausią aktorės vaidmenį laimėjusi Gabija Jaraminaitė, močiutę – legendinė kino aktorė Jūratė Onaitytė, o Monikos vaidmuo atiteko itin talentingai jaunajai aktorei Barborai Bareikytei.

„Pilyje“ vaidmenis taip pat kūrė Rasa Samuolytė, Rytis Saladžius, Rimantė Valiukaitė, Viktorija Streiča, Lenkijos aktorė Martyna Pesko (Peszko), Rumunijos aktorius Andrėjus Čiopekas (Andrei Ciopec) bei kiti.

Anonsas:

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: