Mėginta nunuodyti Rusijos opozicijos vadovą Aleksejų Navalną (video) (14)

Aleksejus Navalnas | vikipedija.org nuotr.

Aleksejus Navalnas | vikipedija.org nuotr.

Rugpjūčio 20 d. Rusijos opozicijos vadovas Aleksejus Navalnas atsidūrė intensyvios terapijos skyriuje, o lėktuvas, kuriuo skrido politikas, buvo priverstas leistis Omske po to, kai A. Navalnas pasijuto prastai ir neteko sąmonės, praneša meduza.io.

Jo spaudos atstovė Kira Jarmyš savo tviterio (twitter) paskyroje rašė: „Šįryt Navalnas grįžo iš Tomsko į Maskvą. Skrydžio metu jam pasidarė bloga. Lėktuvas skubiai nusileido Omske. Aleksejui toksinis apsinuodijimas“.

Pasak K. Jarmyš, A. Navalnas lėktuve ėmė prakaituoti ir prašė jos su juo kalbėti, kad galėtų „susikoncentruoti į balso garsą“. Tuomet jis nuėjo į tualetą ir prarado sąmonę.

K. Jarmyš nurodė, kad šiuo metu A. Navalnas prijungtas prie dirbtinio plaučių ventiliavimo aparato.

Socialiniuose tinkluose dalinamasi vaizdo įrašu, kuriame matyti, kaip A. Navalnas išnešamas ant neštuvų iš lėktuvo.

Rusijos opozicionierius A. Navalnas prieš keletą dienų lankėsi Sibiro regionuose, Novosibirske, kur galėjo rinkti medžiagą naujam antikorupciniam tyrimui. Vėliau politikas skrido į Tomską.

Aleksejus Navalnas, 44-erių teisininkas, opozicijos vadovas, tiria antikorupcijos atvejus, kuriuose įsipainioję aukšto rango pareigūnai ir atvirai kritikuoja Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, be to yra surengęs ne vieną masinį protestą Rusijoje, kuriuose dalyvauja dešimtys tūkstančių žmonių, daugiausiai – jaunimas.

Savo tyrimų rezultatus A. Navalnas pastoviai skelbia socialiniuose tinkluose, kuriuose turi milijoninį skaičių sekėjų.

„Nėra abejonių, kad Navalnas buvo apnuodytas dėl savo politinės pozicijos ir veiklos. FBK teisininkai pagal Rusijos Federacijos Baudžiamojo kodekso 277 straipsnį pateikia pareiškimą (pasikėsinimas į valstybės ar visuomenės veikėjo gyvybę), reikalaudami iš RF Tyrimų komiteto atlikti tyrimą. Sveikatos Aleksejui“, – tviteryje parašė FBK teisininkas Viačeslavas Gimadi.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdų aruodai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: