Lietuviškas televizijos programas matys ir Suvalkų krašto lietuviai (6)

LRT LITUANICA padengimo žemėlapis | telecentras.lt nuotr.

LRT LITUANICA padengimo žemėlapis | telecentras.lt nuotr.

Bendro „Telecentro“ ir „Emitel“, Lietuvos ir Lenkijos televizijos programų siuntėjų, taip pat Lietuvos ir Lenkijos vyriausybinių institucijų projekto dėka, Suvalkų krašte, kuriame gyvena didžioji dalis Lenkijos lietuvių, per eterinę televiziją nuo rugpjūčio pradžios pradėta transliuoti LRT programa LRT LITUANICA.

Televizijos signalo stiprinimo įrangos įrengimas „Emitel“ televizijos bokšte Krzemianuchoje, esančioje netoli Suvalkų miesto, išplėtė LRT LITUANICA aprėpties zoną ir sudarė galimybę žiūrėti programą ne tik pasienio rajonų gyventojams, gaunantiems signalą iš „Telecentro“ bokšto Lazdijuose, bet ir kitose lietuvių gyvenamose Suvalkų krašto vietovėse.

Projektą bendrai finansavo Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir Lietuvos nacionalinis transliuotojas LRT.

„Daugelį metų apie tai buvo kalbama, dažnai buvo žadama, tačiau viskas taip ir likdavo kalbomis. Man smagu, kad mums pavyko suremti pečius ir visiems kartu pasiekti konkretų rezultatą. Be viso kito LRT LITUANICA transliacijų projektas Suvalkų krašte dar kartą parodo, kiek daug Lietuvos vyriausybė ir Lenkijos institucijos gali pasiekti dirbdamos kartu. Neabejoju, jog tokių darbų abiejų šalių visuomenės labui bus dar ne vienas ir ne du“, – šiandien atidarymo ceremonijoje sakė premjeras Saulius Skvernelis

„Džiaugiuosi, kad bendromis Lietuvos Respublikos Vyriausybės, nacionalinių transliuotojų ir retransliuotojų pastangomis šiame Lenkijos regione pradedama LRT LITUANICA transliacija. Norėčiau pabrėžti, kad ši programa bus pasiekiama su įprasta TV antena ir bus nemokama. Manau, kiekvienai tautinei mažumai, esančiai svetur, svarbu palaikyti ryšį su tėvyne. Aš pozityviai vertinu tai, kad LRT LITUANICA padės sustiprinti šį ryšį, suteiks Lenkijos lietuviams prieigą prie naujausių žinių Lietuvoje“, – teigia Jaroslavas Narkevičius, susisiekimo ministras.

„Po visą pasaulį išsibarstę išeiviai yra labai svarbi Lietuvos dalis. Mums svarbu su jais palaikyti ryšį, todėl ne tik kuriame jiems aktualų turinį, bet taip pat rūpinamės, kad jis būtų kaip įmanoma labiau pasiekiamas. Suvalkuose gyvena gausi lietuvių bendruomenė, tad džiaugiamės, kad jos atstovai turės dar vieną kanalą matyti LRT kuriamą turinį“, – sako LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

„Mums smagu, kad galėjome padėti Lenkijos  lietuvių bendruomenei pagerinti LRT LITUANICA priėmimą per eterinės televizijos tinklą. Tai nebuvo lengvas darbas, daugiausia dėl teisinių reikalavimų ir leidimų, kurių reikalauja tarpvalstybiniai susitarimai. „Emitel“ suprojektavo techninį sprendimą, įgijo reikiamus leidimus ir galiausiai pradėjo transliuoti televizijos signalą “, – teigė Andžėjus Kovalskis (Andrzej J. Kozłowski), „Emitel“ valdybos pirmininkas.

„Džiaugiuosi, kad pavyko iš principo susitarti dėl techninio sprendimo ir jį sklandžiai įgyvendinti per nustatytą terminą“, – sako Remigijus Šeris, „Telecentro“ generalinis direktorius. – „Preliminarūs matavimai, kuriuos atlikome 9 taškuose, rodo, kad televizijos signalas daugelyje lietuvių gyvenamų vietovių kokybę galima priimti su lauko antena, o kai kuriose vietose – net su kambario antena. “

Apie „Telecentrą“

„Telecentras“ yra Lietuvos valstybinė akcinė bendrovė, teikianti radijo ir televizijos programų perdavimo, duomenų perdavimo, interneto, išmaniosios televizijos, duomenų centro ir telefonijos paslaugas visoje Lietuvoje.

Apie “Emitel”

„Emitel S.A.“, priklausanti JAV akcijų fondui „Alinda Capital Partners“, yra didžiausia antžeminės televizijos ir radijo transliacijų infrastruktūros operatorė Lenkijoje. „Emitel“ dėka visi Lenkijos namai jau daugiau nei 50 metų gali priimti televizijos ir radijo signalus. Be paslaugų teikimo televizijos ir radijo transliuotojams, „Emitel“ siūlo aukšto lygio infrastruktūrą mobiliojo ryšio operatoriams, projektuoja ir diegia moderniausias belaidžio ryšio sistemas, dalyvauja kuriant išmaniuosius miestus ir dirba plėtojant 5G tinklą Lenkijoje.

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , , , .

6 komentarai

 1. Ežiukas rūke:

  Kiek tiesos kad Lenkijos konstitucijoje būktai parašyta, kad Lenkija yra trečia Žespospolitos respublika su Vilniumi ir Minsku?
  Prašau, konkrečiai ir išsamiai…

 2. Išties:

  Palei Suvalkus esantis radijo-tv galingas retransliatorius,skleidžiantis lenkišką kultūrą, užsienitiškus,ypač JAV, filmus įgarsintus lenkų kalba,istorinės atminties polocentristinį požiūrį ,kurio eteris pasiekia visą pietvakarių Lietuvą ir Kauną bei jo apylinkęs- pastatytas apytiksliai prieš 60 metų.
  Lietuva tik dabar panorėjo įrengti savo retransliatorių prie Lazdijų,kuris teikia tik LRT LITUANICA laidas užsienio lietuviams,-tad ačiū ir už tai.O kiti Lenkijos lietuviai ir besidomintys piliečiai gyvenantys Lenkijos gilumoje liko užmiršti,nes 2020m. pradžioje Lietuva visiškai panaikino LRT LITUANICA TV retransliaciją per palydovą,palikdama tik laidas internetu /daugeliui nepriimtinas būdas/.Kas nutiko Lietuvai,kad nūdien jos krašte transliuojama ir retransliuojama daugybė Lenkijos tv ir radijo programų,o lietuviškų laidų lietuviams gyvenantiems užsienyje,ypač Baltarusijoje,Lenkijoje,Karaliaučiaus krašte, teikiama neleistinai šykščiai ?

  • -.-.-:

   ir ne tik Lenkijos gilumoje. Pats Augustavo miestas, regis, irgi nepateks į signalo padengiamą zoną, nors ten, spėju, bent kažkiek lietuviškai suprantančių irgi turėtų būti… Kita vertus, geriau dabar, negu niekada, geriau tiek, nei dar mažiau. Va, šiek tiek net ir Gardino kraštą palies.

 3. Maža iš to transliavimo naudos, kai programų turinys užguitos buitinės sąmonės lygio tiek turinio , tiek formos prasme, lietuvybės dvasios jose nė su žiburiu nerasi, nes surinkta LRT valdžia ir patys programų kūrėjai yra be jos… Lietuvos istorija, kaip prie 100 metų Lenkijos “sugiedota”, taip ir čiulbama…

 4. Pajūrietis:

  Ar LRT yra gėris? Jei taip, tai kam?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: