S. Tichanovskaja kreipėsi į Europos Vadovų Tarybą (video) (1)

Svetlana Tichanosvskaja | Alkas.lt koliažas

Svetlana Tichanosvskaja | Alkas.lt koliažas

Rugpjūčio  18 d. paskelbtame vaizdo įraše kandidatė į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja, šiuo metu vis dar esanti Lietuvoje, kreipėsi į Europos Vadovų Tarybą ir paragino Europą nepripažinti Baltarusijos prezidento rinkimų. 

S. Tichanovskaja sakė: „Antrą savaitę iš eilės mano tauta taikiai kovoja už savo konstitucinę teisę rinkti šalies vadovus. Rugpjūčio 9-ąją įvykę rinkimai nebuvo nei sąžiningi, nei skaidrūs. Jų rezultatai – suklastoti. Visoje Baltarusijoje savo balsus į gatves išėję ginti žmonės buvo žiauriai mušami, sulaikomi ir tardomi režimo, iš paskutiniųjų besikabinančio į valdžią. Šimtai sužeistųjų, mažiausiai du žuvę. Tai vyksta tiesiog dabar Europos viduryje. Raginu jus nepripažinti šių suklastotų rinkimų. Ponas Lukašenka visiškai prarado teisėtumą mūsų tautos ir viso pasaulio akyse. Norėdama užtikrinti taikų valdžios perdavimą, inicijavau Baltarusijos nacionalinės koordinacinės tarybos įsteigimą. Ji įgyvendins taikaus valdžios perdavimą pasitelkus dialogą. Taryba nedelsdama paskelbs naujus sąžiningus ir demokratiškus prezidento rinkimus, kuriuos stebės tarptautiniai stebėtojai. Gerbiamieji Europos valstybių vadovai, raginu jus remti Baltarusijos nubudimą. Raginu visas šalis gerbti tarptautinės teisės principus. Raginu gerbti Baltarusijos Respublikos suverenitetą ir baltarusių tautos pasirinkimą“.

Po rugpjūčio 9 d. vykusių Baltarusijos prezidento rinkimų S. Tichanovskaja viešai paskelbė, kad atsisako pripažinti Aleksandro Lukašenkos pergalę prezidento rinkimuose ir  pareiškusi, kad šių rinkimų nugalėtoja yra jinai, paragino perduoti valdžią.

Pasibaigus rinkimams Baltarusijoje prasidėjo protesto akcijos prieš rinkimų duomenų klastojimą.  S. Tichanovskaja į Lietuvą atvyko po to, kai buvo sulaikyta maždaug septynioms valandoms Baltarusijos Centrinėje rinkimų komisijoje į kurią buvo nuvykusi pateikti protestą dėl suklastotų rinkimų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: