Dešimtoji pasipriešinimo diena Baltarusijos diktatoriui (video, tiesioginė transliacija) (61)

Minske tęsiasi šalies piliečių pasipriešinimas diktatoriaus Aleksandro Lukašenkos režimui | TUT.by nuotr.

Minske tęsiasi šalies piliečių pasipriešinimas diktatoriaus Aleksandro Lukašenkos režimui | TUT.by nuotr.

Rugpjūčio 18 d., antradienį, Baltarusijoje tęsiasi po rugpjūčio 9 d. prezidento rinkimų pasidėję protestai dėl prezidento rinkimų klastojimo.

Šalyje toliau streikuoja stambiausios gamyklos, įmonės ir Baltarusijos valstybinius televizijos kanalus ir radijo stotis vienijančios bendrovės „Belteleradiokompanija“ darbuotojai. Kuriamas Nacionalinis streiko komitetas. Valdžia žada bausti streiko dalyvius, nes esą pagal galiojančią Konstituciją streikai laikomi neteisėtais.

Rugpjūčio 18 d. 10 val. padėtį Baltarusijoje svarsto Lietuvos Respublikos Seimas 49 Seimo narių prašymu sušauktoje neeilinėje sesijoje:

Šiandien vakare Baltarusijos opozicijos šalininkai Mensko centre surengė naują masinį mitingą, reikalaudami, kad autoritarinis lyderis Aliaksandras Lukašenka atsistatydintų po ginčijamų prezidento rinkimų. Sostinės Nepriklausomybės aikštėje prie Vyriausybės rūmų susirinko apie 10 tūkst. protestuotojų, palaikančių streikuojančius stambių šalies įmonių darbininkus. Nepriklausomo portalo Tut.by duomenimis mitinge buvo nuo 15 iki 20 tūkstančių žmonių:

Mitinguotojai Nepriklausomybės aikštėje šaukia „Išeik!“:

Kai kuriuos e Baltarusijos miestose įvyko ir A. Lukašenkos šalininkų mitingai. Pastebėta, kad žmonės į juos dažnai buvo vežami organizuotai autobusais:

A. Lukašenkos palaikymo mitingas Gomelyje:

A. Lukašenkos šalininkų mitingas Mogiliove:

Nepriklausomos žiniasklaidos priemonės taip pat pranešė, kad šiandien buvo rastas negyvas prezidento rinkimų komisijos narys, Volkovysko karo muziejaus direktorius Konstancinas Šišmakovas. Yra žinoma, kad jis atsisakė pasirašyti galutinį rinkimų komisijos protokolą:

TIESIOGINĖS TRANSLIACIJOS:

Laisvės radijo TV kanalas „Nastojaščeje vremia“ („Dabartinis laikas“) iš Prahos:

Tiesiogiai BELSAT:

Tiesioginė nepriklausomo Rusijos TV kanalo „Dožd“:

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: