Pritarta lietuvių kalbos dirbtinio intelekto skatinimui Lietuvoje (9)

eimin.lt nuotr.

eimin.lt nuotr.

Penktadienį Ateities ekonomikos DNR Investicijų komiteto Skaitmeninės ekonomikos ir verslo investicijų pakomitečio posėdyje pritarta naujam sumanymui „LT.AI – lietuvių kalbos išteklių dirbtiniam intelektui ir dirbtinio intelekto skatinimas Lietuvoje“. Pagal šį sumanymą bus finansuojamas skaitmeninių lietuvių kalbos išteklių kūrimas, sukuriant reikalingus išteklius dirbtinio intelekto sprendimams naudoti lietuvių kalbą.

Sumanymo naudą pajus mokslo institucijos, smulkusis ir vidutinis verslas, startuoliai ir brandžios verslo įmonės, viešasis sektorius ir visuomenė, kadangi jis leis sukurti ir tobulinti reikalingus skaitmeninius lietuvių kalbos išteklius, skatins diegti, kurti ir plėtoti dirbtinį intelektą Lietuvoje bei mažins atskirtį ir apribojimus dėl kitų kalbų nemokėjimo.

Įgyvendinant šį sumanymą, planuojama sukurti 9 didelės apimties lietuvių kalbos technologijas, finansuoti 142 įmones ir startuolius. Tikimasi, kad jau 2024 metų pabaigoje pritrauktų investicijų į šias technologijas bei sukurtų pardavimų suma sieks daugiau kaip 9 mln. eurų.

Sumanymą įgyvendins Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA). Ji skatins lietuvių kalbos technologinių išteklių kūrimą, rems dirbtinį intelektą kuriančias arba ketinančias kurti įmones ir startuolius bei transformacijas vykdantį verslą. Projektų dalyviai bus atrenkami varžytuvėse.

Sumanymą planuojama įgyvendinti nuo šių metų rugsėjo mėnesio iki 2021 metų pabaigos. Pirmąsias varžytuves ketinama paskelbti šių metų rugsėjo 14 dieną. Sumanymo įgyvendinimui skirta 16,89 mln. eurų.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Politika ir ekonomika, Technika ir technologijos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: