Septinta pasipriešinimo diena Baltarusijos diktatoriui (video, tiesioginė transliacija) (1)

Žuvusiojo Aliaksandro Taraikovskio pagerbimas | TUT.by nuotr.

Žuvusiojo Aliaksandro Taraikovskio pagerbimas | TUT.by nuotr.

Rugpjūčio 15 d., šeštadienį, Minske tūkstančiai žmonių susirinko atsiliepdami į Baltarusijos opozicijos raginimą surengti daugiau protestų dėl Aleksandro Lukašenkos režimo suklastotų prezidento rinkimų.

Nuo rugpjūčio 9 d. Baltarusijoje tęsiasi gausūs protestai dėl prezidento rinkimų klastojimo. Prezidentui A. Lukašenkai pavaldi Centrinė rinkimų komisija (CRK) paskelbė, esą dabartinis Baltarusijos vadovas per praėjusios savaitės balsavimą gavo 80,1 nuošimčių balsų, o jo pagrindinė varžovė Svetlana Tichanovskaja tiktai 10,12 nuošimčių.

Per iškarto po rinkimų kilusius neramumus buvo suimta bemaž 7 000 žmonių, šimtai sužeisti, du žmonės žuvo.  Šeštadienį įvyko vieno iš žuvusiųjų Aliaksandro Taraikovskio pagerbimas. Netoli nuo Puškinskajos metro stoties sostinėje susibūręs labai gausus būrys žmonių dėjo gėles A. Taraikovskio žūties vietoje, skandavo „Pasitrauk!“.

Pranešama, kad A. Lukašenka šeštadienį paskambino Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui ir pareiškė, kad užsienio šalys, šiuo metu mėginančios tapti tarpininkėmis, pirmiausia turėtų įvesti tvarką savo pačių teritorijoje.

Skelbiama, kad A. Lukašenka specialiosioms pajėgoms įsakė sekmadienį Minske 12 val. Nepriklausomybės aikštėje surengti jo palaikymo  mitingą. Žmonės iš įvairių šalies vietų praneša, kad sulaukė nurodymų pasirodyti valdžios rengiamame  mitinge. Į mitingą atvykti įsakyta kareiviams be karinių uniformų bei įvairių cechų darbuotojams. Atsisakantiems paklusti grasinama atleidimu iš darbo.

Šiuo metu Lietuvoje esančios buvusios kandidatės į Baltarusijos prezidentus S. Tichanouskajos štabas pranešė pradėjęs valdžios perdavimo Koordinavimo tarybos sudarymą. Ją turėtų sudaryti itin gerbiamų visuomenės narių grupė, kurios užduotis būtųū aptarti ir sukurti saugius valdžios perdavimo būdus.

TIESIOGINĖ TRANSLIACIJA:

Tiesiogiai BELSAT:

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Romas:

    Reikia tiesiog žiūrėti…, tai nepamirštama…ačiū Alkui už galimybę tai matyti. Kiek įvairiausių jausmų, kiek šviesos…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: