Baltijos šalių Vyriausybių vadovai kviečia Baltarusiją surengti laisvus ir sąžiningus rinkimus (0)

Baltijos šalių vėliavos Gedimino pilyje | lrv.lt nuotr.

Baltijos šalių vėliavos Gedimino pilyje | lrv.lt nuotr.

Rugpjūčio 14–15 dienomis neformalioje Baltijos ministrų taryboje Tartu, Estijoje, Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, Estijos ministras pirmininkas Jursi Ratas ir Latvijos ministras pirmininkas Krišjanis Karinšas išreiškė didelį susirūpinimą dėl Baltarusijos valdžios panaudoto smurto prieš taikius protestų dalyvius ir politines represijas opozicijos atžvilgiu po įvykusių prezidento rinkimų, kurie nebuvo nei laisvi, nei sąžiningi.

Baltijos šalių Ministrai pirmininkai paragino Baltarusijos valdžios institucijas susilaikyti nuo smurto prieš taikius protestų dalyvius, paleisti visus politinius kalinius ir tuos, kurie buvo sulaikyti protestų metu.

Ministrai pirmininkai ragina Baltarusiją suorganizuoti skaidrius ir laisvus bei sąžiningus prezidento rinkimus, kuriuose dalyvautų tarptautiniai stebėtojai.

Ministrai pirmininkai taip pat paragino ES rasti galimybių įvesti ribojančias priemones pareigūnams, atsakingiems už smurtą, taip pat nebaudžiant Baltarusijos žmonių už jų vadovybės veiksmus. Ministrai pirmininkai pabrėžė būtinybę ES rasti būdų ir priemonių, kurios padėtų Baltarusijos pilietinei visuomenei, siekiančiai atviros ir laisvos visuomenės

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: