Šešta pasipriešinimo diena Baltarusijos diktatoriui (video, tiesioginė transliacija) (31)

Baltarusija kyla | TUT.by nuotr.

Baltarusija kyla | TUT.by nuotr.

Po sekmadienį Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, visoje jau penkta dieną šalyje tęsiasi  piliečių protesto akcijos pasisakančios prieš suklastotus šalies prezidento rinkimus.

Vakare Minsko Nepriklausomybės aikštėje šalia Vyriausybės rūmų į taikia protesto akciją  susirinko keli tūkstančiai žmonių, skanduodama: „Išeik!“, „Skaičiuok balsus!“, „Tegyvuoja Baltarusija!“, „Mes nugalėsim!“…

Vyriausybės rūmų apsaugininkai žmonių nevaiko, žmonės jiems šaukia „Šaunuoliai!“, „Ačiū!“, o merginos prieina ir apkabina stovinčius pareigūnus.

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka toliau tvirtina, kad po prezidento rinkimų prasidėjusios protesto akcijos rengiamos vadovaujant iš užsienio, o juose esą dalyvauja žmonės su „kriminaline praeitimi“…

Baltarusijos užsienio reikalų ministras Vladimiras Makejus pareiškė, kad valdžia yra pasiruošusi „konstruktyviam ir objektyviam“ pokalbiui su užsienio valstybėmis apie prezidento rinkimus.

Penktadienį Lietuvoje esanti kandidatė į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja kreipėsi į savo rinkėjus ir protesto akcijų dalyvius bei valdžią ir jėgos struktūras ragindama baltarusius nutraukti smurtą vienas prieš kitus ir pareiškė, kad valdžios institucijos turėtų organizuoti dialogą su piliečiais.

„Turime nutraukti smurtą Baltarusijos miestų gatvėse. Raginu valdžią liautis ir įsitraukti į dialogą. Prašau visų miestų merus rugpjūčio 15-16 dienomis surengti taikių masinių mitingų“, – savo kreipimesi nurodė S. Tichanovskaja.

TIESIOGINĖS TRANSLIACIJOS:

Tiesiogiai BELSAT:

Rugpjūčio 14 dienos ir 15 d. nakties tiesioginė transliacija apie įvykius Baltarusijoje internetiniu rusakalbiu Laisvės radijo TV kanalu „Nastojaščeje vremia“ („Dabartinis laikas“) iš Prahos (transliacija baigėsi, žr. vaizdo įrašą):

Tiesioginė nepriklausomo Rusijos TV kanalo „Dožd“ transliacija apie besitęsiančius protestus Baltarusijoje rugpjūčio 14 d.–15 d.:

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: