Per pusdienį – daugiau nei 5500 EUR Baltarusijai (0)

pixabay.com nuotr.

pixabay.com nuotr.

Rugpjūčio 13 d. prasidėjusi vieningos lietuvių paramos Baltarusijai akcija „Freedom first. Go, Belarus“ skelbia pirmuosius rezultatus. Per pusdienį žmonės į specialią akcijos ir „PayPal“ sąskaitas suaukojo daugiau nei 5500 EUR.

„Tokie rezultatai nuoširdžiai džiugina, nes tik pradedame misiją. Baltarusijai jau aukojo 151 žmogus. Didžiausia vakar dienos auka iš vieno asmens – 500 EUR. Įdomu, kad aukoja ir patys baltarusiai. Svarstėme priežastis. Gali būti, jog remti per Lietuvą žmonėms tiesiog saugiau“,–  sako akcijos „Freedom first. Go, Belarus!” iniciatorė Agnė Zalanskaitė.

Paramos akcija vakar buvo aptarta nevyriausybinių organizacijų susitikime su šalies vadovu Gitanu Nausėda.

Pasak politologo Vyčio Jurkonio, kuris taip pat yra „Freedom House“ vadovas, galime ir privalome ne tik moraliai, simboliškai palaikyti baltarusius, bet rasti praktinių būdų.

„Džiaugiuosi mūsų pilietinės visuomenės iniciatyvomis ir dėmesiu laisvės ir demokratijos siekiantiems žmonėms Baltarusijoje. Tikiu, kad prisimename, koks svarbus yra solidarumas sudėtingomis akimirkomis. Tuomet tokia valstybe mums tapo Islandija. Ar galime patys tapti “Islandija” Baltarusijos žmonėms?“, retoriškai klausia jis, – ir kviečia ne tik dalyvauti įvairiose akcijose, reikšti solidarumą socialiniuose tinkluose, bet ir pagal galimybes remti kovą už esminius demokratijos principus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: