Lietuvos Prezidento planas Baltarusijai: nutraukti smurtą, paleisti suimtuosius, pradėti dialogą su pilietine visuomene (1)

Gitanas Nausėda | lrp.lt nuotr.

Gitanas Nausėda | lrp.lt nuotr.

Trečiadienį, rugpjūčio 12 d., Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda viešai kreipėsi į kaimyninės Baltarusijos valdžią, ragindamas ją skubiai imtis žingsnių, skirtų konfliktinei padėčiai šalyje sureguliuoti.

„Artimiausiems Baltarusijos kaimynams, tarp jų ir Lietuvai, reikalinga stabili, demokratinė, nepriklausoma ir klestinti Baltarusija. Visa tai nesuderinama su pastarųjų dienų įvykiais, kuriuos stebime su didžiausiu susirūpinimu“, – sakė šalies vadovas.

„Todėl raginame Baltarusijos valdžią visų pirma, skubiai gerinti padėtį ir nutraukti žiaurios jėgos naudojimą prieš savo tautą, – teigė Prezidentas. – Antra, raginame Baltarusijos valdžios institucijas skubiai paleisti visus suimtus protesto akcijų dalyvius ir nutraukti jų persekiojimą. Trečia, tikimės, kad Baltarusijos valdžia pagaliau pradės dialogą su savo piliečiais.“

Pasak šalies vadovo, tinkamu žingsniu, siekiant konflikto baigties ir taikaus dialogo, galėtų tapti Nacionalinės tarybos, apimančios Baltarusijos valdžios ir pilietinės visuomenės atstovus, sudarymas.

Lietuvos vadovo siūlomą planą ir tarptautinio tarpininkavimo eigos iniciavimą palaiko Lenkijos ir Latvijos Prezidentai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: