Trečia pasipriešinimo naktis Baltarusijos diktatoriui (tiesioginė transliacija) (9)

Protestai Baltarusijoje tęsiasi | TUT.by nuotr. koliažas

Protestai Baltarusijoje tęsiasi | TUT.by nuotr. koliažas

Po rugpjūčio 9 d., sekmadienį, Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, visoje šalyje tęsiasi  piliečių protesto akcijos pasisakančios  prieš suklastotus šalies prezidento rinkimus. Baltarusijos prezidentu šeštai kadencijai tariamai išrinktas Aleksandras Lukašenka sutelkęs gausias milicijos, OMON, saugumo ir kariškių pajėgas Minske ir kituose Baltarusijos miestuose grubia jėga bando sutramdyti nepatenkintą tautą neketinančia susitaikyti su valdžios savivale.

Tiek sekmadienį po rinkimų, tiek vakar, tiek ir šiandien į šalies gatves protestuoti renkasi tūkstančiai žmonių įvairiuose Baltarusijos miestuose.

Pranešama, kad pagrindinės A. Lukašenkos atramos vietos gamyklos, daugiausiai priklausančiose valstybei, pereina į protestuotojų pusę. Visoje Baltarusijoje esančios įmonės pradeda neterminuotus streikus. 

Baltarusijos opozicija paskelbė steigianti „Valstybės gelbėjimo komitetą“ („Комитет государственного спасения“). Apie tai agentūrai RIA Novosti pranešė neregistruotas kandidatu į prezidentus Valerijus Cepkalo.

Jėgos struktūrų smurtas prieš taikius protestuotojus tęsiasi:

TIESIOGIAI:

Tiesiogiai Vot-Tak.TV– naujas rusų, baltarusiu ir ukrainiečių Lenkijos palydovinio kanalo BELSAT  projektas „Вот Так TV“:

Rugpjūčio 11 dienos ir 12 d. nakties tiesioginė transliacija apie įvykius Baltarusijoje internetiniu rusakalbiu  Laisvės radijo TV kanalu  „Nastojaščeje vremia“ („Dabartinis laikas“) iš Prahos:

Tiesioginė nepriklausomo Rusijos TV kanalo „Dožd“ transliacija apie besitęsiančius protestus Baltarusijoje rugpjūčio 11 d. – 12 d.:

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: