Baltarusijos opozicijos kandidatė prezidento rinkimuose S.Tichanovskaja – Lietuvoje (video, tiesioginė transliacija) (38)

Svetlana Tichanosvskaja | Alkas.lt koliažas

Svetlana Tichanosvskaja | Alkas.lt koliažas

Rugpjūčio 11 d., antradienį, Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pranešė, kad Baltarusijos opozicijos kandidatė prezidento rinkimuose Svetlana Tichanovskaja atvyko į Lietuvą.

L. Linkevičius sakė, kad vakarykščių rinkimų negalima vadinti demokratiniais, ir jei jėgos naudojimas tęsis, teks grįžti prie sankcijų klausimo, nors, pasak L. Linkevičiaus, sankcijų kalba su kaimynais kalbėti nesinori.

Rugpjūčio 10 d., pirmadienį, S. Tichanovskaja viešai paskelbė, kad atsisako pripažinti Aleksandro Lukašenkos pergalę prezidento rinkimuose ir  pareiškusi, kad šių rinkimų nugalėtoja yra jinai, paragino perduoti valdžią.

Pasibaigus rinkimams Baltarusijoje prasidėjo protesto akcijos prieš rinkimų rezultatų klastojimą.  S. Tichanovskaja į Lietuvą atvyko po to, buvo sulaikyta Baltarusijoje maždaug septynioms valandoms kuomet atvyko į Centrinę rinkimų komisiją pateikti protestą dėl suklastotų rinkimų.

Sekmadienio vakarą visoje šalyje prasidėję protestai tęsėsi ir pirmadienio vakare. Teisėsaugos pareigūnai ir riaušių policija puolė taikius protestuotojus mušė lazdomis ir nemažai jų suėmė. Baltarusijoje vis dar blokuojama interneto ryšys.

Pranešama, kad Baltarusijoje per susidorojimą su protestuotojais vienas žmogus žuvo. Valdžia tai neigia. Milicija paskelbė, kad yra 80 sužeistųjų ir virš 3 000 sulaikytų.

37-erių metų anglų kalbos mokytoja S. Tichanovskaja prezidento rinkimuose pasiryžo dalyvauti, kuomet buvo suimtas šiuose rinkimuose ketinęs dalyvauti jos vyras žinomas tinklaraštininkas Sergejus Tichanovskis. Pergalės atveju ji žadėjo surengti naujus laisvus rinkimus.

S. Tichanovskaja paviešino vaizdo pranešimą, kuriame susijaudinusi pranešė, kad išvyko iš Baltarusijos bijodama dėl savo vaikų likimo

Kandidatė į Baltarusijos prezidento postą Svetlana Tichanovskaja, išvykusi iš Baltyarusijos, įrašė vaizdo pranešimą, kuriame ji labai susijaudinusi kalba duodama suprasti, kad išvyko iš Baltarusijos susirūpinusi dėl savo vaikų likimo. Prie šio vaizdo pranešimo buvo prierašas: „Išvažiavau pas vaikus.“ Iš įrašo galima suprasti, kad ji buvo priversta išvykti, nes ją įbaugino ir terorizavo Lukašenkos valdžios smogikai.

„Maniau, kad visa šita rinkimų kampanija mane labai stipriai užgrūdino, sustiprino ir suteikė tiek jėgų, jog galėsiu pakelti ir ištverti viską, bet, deja, greičiausiai taip ir likau silpna moteris, kokia buvau nuo pradžių. Priėmiau labai sunkų sprendimą, tą sprendimą priėmiau savarankiškai. Nei draugai, nei artimieji, nei štabas, nei Sergejus negalėjo kaip nors lemti mano apsisprendimo. Žinau, kad daug kas mane supras, daug kas mane teis, o daug kas – ir nekęs. Žinote, neduok Dieve, atsidurti prieš tokį pasirinkimą, kurio kivaizdoje aš atsidūriau. Todėl, žmonės, labai prašau, saugokite save. Nė vienos gyvybės neverta tai kas šiuo metu vyksta… Vaikai tai svarbiausias dalykas mūsų gyvenime“.

Kaip žinia rinkiminės kampanijos metu S. Tichanovskaja užtikrintai kalbėjo, kad nežada išvykti iš Baltarusijos kas bebūtų.

S. Tichanovskajos atstovė Olga Kovalkova patvirtino, kad Sviatlana sprendimą išvykti iš šalies priėmė dėl Baltarusijos valdžios spaudimo: „Kol ji nenuvyko į Centrinę rinkimų komisiją pateikti pretenzijos dėl rinkimų rezultatų, apie jokį išvykimą iš Baltarusijos nebuvo nė kalbos“, – sakė. O. Kovalkova.

Pasak O. Kovalkovos Vyriausioje rinkimų komisijoje su S. Tichanovskaja pasikalbėjo valdžios atstovas, kurį įvardyti moteris atsisakė…  Po to pokalbio, esą, pasak  O. Kovalkovos S. Tichanovskaja jau neturėjo kito pasirinkimo.

Kiek vėliau 13:20 val. opozicinis Baltarusijos naujienų portalas TUT.by Feisbuke paskelbė dar vieną S. Tichanovskajos kreipimasi į gudus, kuriame ji dėkoja visiems ją palaikiusiems prezidento rinkimų kampanijoje ir kviečia neiti į gatves, neprotestuoti prieš valdžią, laikyti įstatymų ir saugoti savo gyvybe. Neaišku kur ir kada šis įrašas buvo įrašytas. Pirmausia jis  perskelbtas buvo Baltarusijos valdžiai palankiame „Telegram“ kanale „Žoltyje slivy“.  Vaizdo įraše matome, kad S. Tichanovskaja savo kreipimasi skaito iš lapo, nepakeldama akių į kamerą:

„Aš, Svetlana Tichanovskaja, dėkoju už dalyvavimą prezidento rinkimuose. Baltarusijos žmonės pasirinko. Su dėkingumu ir šiluma kreipiuosi į visus piliečius, kurie mane visą laiką palaikė. Baltarusiai! Aš raginu jus būti apdairiems ir gerbti įstatymus. Aš nenoriu kraujo ir smurto. Prašau nesipriešinti milicijai, neiti iš aikštes, kad nesukeltumėte pavojaus savo gyvybei. Rūpinkitės savimi ir artimaisiais “.

Šį vaizdo įrašą Feisbuke perskelbęs Rusijos opozicionierius Aleksejus Navalnas pastebėjo: „Skaito iš popieriuko. Akivaizdu, kad įrašyta vakar trečią valandą, kai nuvyko į Vyriausiąją rinkimų komisiją ir su ja nutrūko ryšys. 100 proc., kad ten per prievarta įrašyta. Tik peilio prie gerklės betrūksta. Nors nenustebčiau, kad ir jis buvo – prie vyro gerklės. Taip kalba įkaitas“.

Papildyta

14:55 val. pasibaigusioje spaudos konferencija Užsienio reikalų ministras L. Linkevičius patvirtino, kad S. Tichanovskaja į Lietuvą atvyko kartu su savo rinkimų štabo vadove Marija Maroz. Joms buvo išduotos Lietuvos vizos. L. Linkevičius patvirtino, kad išvykti iš šalies S. Tichanovskaja buvo priversta po sulaikymo, valdžios atstovams darant jai spaudimą. Pasak S. Linkevičiaus Lietuvoje yra ir S. Tichanovskajos vaikai, kurie čia išsiųsti buvo anksčiau. M. Maroz vaikai taip pat atvežti į Lietuvą.

***

Rugpjūčio 11 d. tiesioginė transliacija apie įvykius Baltarusijoje internetiniu rusakalbiu  Laisvės radijo TV kanalu  „Nastojaščeje vremia“ („Dabartinis laikas“) iš Prahos:

Tiesioginė nepriklausomo Rusijos TV kanalo „Dožd“ transliacija apie besitęsiančius protestus Baltarusijoje:

Kategorijos: Baltų žemėse, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

38 komentarai

 1. Malonu pasveikinti Baltarusijos prezidentę pirmu savo vizitu pasirinkus būtent Lietuvą. Tikimės, kad ateityje Baltarusijos – Lietuvos valstybių ir tautų ryšiai taps dar glaudesni…

 2. Komunistas:

  Organiška vaidyba, holivūdas tokių laukia – čemodan, vokzal, sša.

 3. Vilnietis:

  BŪTŲ LABAI MALONU JEI JI PALIKTŲ MŪSŲ ŠALĮ IR KUO GREIČIAU.

 4. Algis:

  Cichanouskaja (Ціханоўская)
  nerašykit kaip 15 kapeikų rašo,
  beje jau ir privertė perrašyti.

  • Žemyna:

   Tichanovskaja – rusiškas pavardės variantas.
   Baltarusiai ją taria ir rašo taip: Cichanouskaja (Ціханоўская)
   o lietuviai rašo taip, kaip girdi juos tariant – užrašo originalų skambesį…

 5. Komunistas:

  Lietuvą istoriškai ir kultūriškai sieja su Baltarusija, Rusija ir Lenkija. Visiškas idiotizmas buvo pereiti barikadas į ES-JAV apkasus ir drabstytis ant savo kaimynų. Smetonmečiu vakarams tiek nacistinei Vokietijai, tiek Anglijai su Prancūzija visiškai nerūpėjo Baltijos valstybės ir dabar nerūpi. Jie mus tik išnaudoja. Tuo tarpu TSRS išgelbėjo Baltijos valstybes nuo hitlerininkų sunaikinimo ir TSRS dėka jos patyrė, ekonominį, kultūrinį ir mosklinį progresą. Davatkiniams nacionalistams – alko auditorijai gali nepatikti, bet objektyviai vertinant vienintelis kelias Lietuvai buvo su Rusija ir ateityje jei norit, kad išliktų Lietuvos valstybė turėsim atsiprašyti kaimynų ir vėl draugiškai gyventi.

  • Diedas:

   Komunistine kiaule – Lietuvoje tu už įstatymo ribų.
   Pas mus nacistai, komunistai ir kiti galavariezai, savo režimą paskandinę kraujyje, netoleruojami.
   Pats gyvenau prie ruskio, pats mačiau į kokį ubagyną buvo pavertusi Lietuvą komunistinė sekta.
   Von driskiau, ten kur geriau.
   Lietuvoje tokiems vietos nėra.

   • Komunistas:

    Marazmatikai kaip diedas gydomi. Uždrausta komunistų partija, o mano komunistiniai įsitikinimai dar nėra uždrausti. Jus jūsų deklarauojama erupietiška vertybė yra įsitinikimų laisvė,ar ne? Ar laisvė tik jūsų įsitikiniamams? Dar neperspjovė liberalkapitalistai-lansbergistai Smetonos ir kairieji nėra persekiojami. kol kas. Gal po kurio laiko ir bus atnaujintas Dimitravas ir vėl grūdami antifašistai su komunistais. Suprantu, kad apie tai svajoji, neabejoju, kad pametėjus tokia mintį saimūnui anusui ar nacių pakalikui kasčiūnui tokia idėja būtų svarstoma seime. Bet tokiu atveju jūsų valdžia neišsimokėtų tokiems kaip aš, nes pralaimėtų visas bylas EŽTT, o aš patogiai gyvenčiau nedirbdamas. Taigi pirmyn teisuoli!

    • Senis:

     Gaila, kad ne smetoniski laikai.
     Tada buvo tvarka.
     Visus ekstremistus nacistus ir komunistus kiso i kalejima. Arsesnius susaude.
     Dabar komuniaka sklaidosi komentaruose, uosto rusiskus autokus , dar kitiems panosen kaiso. Ir nieko.
     Niekas nebaudzia.
     Betvarke valstybeje.
     Chaosas, kuriuo naudojasi priesiskos jegos.

     • Komunistas:

      Nepamiršk, kad Smetonos “tvarka” bankrutavo. Tuščiagarbio savimylos nekentė visa tauta, ir niekas nestabdė to tvarkdario brendant per upelį.

      • Diedas:

       Ką tu komunistas gali papasakot apie istoriją???
       Jūsų supratimas apie bet kurios šalies istoriją ar įvykius primityvus nuspėjamas ir aiškus:
       Melas, pamazgos, žeminimas.
       Kitaip negali būti.
       Nes kur bevaldė komunistai, visur buvo teroras žudynės, atsilikimas, ubagystė.
       Kai nėra kuo pasigiria, belieka meluot, iškraipyt įvykius ir mėšle murkdyt kitus.
       Ką dabar ir darai.

    • Hau:

     O kodėl tavo įsitikinimams turi būt laisvė? Taigi prie komunistų su kitais įsitikinimais paprastai susidorodavo. Kaip pašauksi, taip atsilieps, kodėl mes turėtume tavo įsitikinimus leisti platint?

     Tavo vienintelis išsigelbėjimas, kad ES ir tie EŽTT komunistais patys aptekę, Markso sumauti anūkai…

  • Bartas:

   Balševike, tai manai , kad stalinas užmušęs adolfą išgelbėjo Lietuvių Tautą. O aš manau , kad tame kruvinam kare , Kolyma laimėjo prieš Osvencimą.

 6. juras:

  O kodel gi jos vyras i rusija pabego?
  Todel turbut kad jis putino marionete…

 7. juras:

  O riauses ten organizuoja putino rusija tikedamasi kad gal pavyks atvirkstinis Maidano variantas
  Nes Lukasenka po Ukrainos zemiu okupacijos kazkiek prablaivejo ir nebenori gauti naujo Jarlyko is
  savo chano….

  Deja atrodo kad laisves siekiantys jauni patriotai Gudai tapo nesamoningi rusijos irankiai….
  Tikekimes atsitokes….ir prades rimta opozicija ateityje kurti ir lietuviu kalba ir istorija mokytis….

 8. Komunistas:

  Visą dieną Lietuvoje buvo blokuojamas belta.by, dabar galite pažiūrėti kokio “masto” protestai. Baltarusijoj toks nereikšmingas trečiaeilis įvykis, o Lietuvoje Kiaulinai ir swedbank lūpdažis jums smegenis plauna, nemokamą cirką jums demonstruoja. Lochai jūs.

 9. Komunistas:

  Представитель Президиума Боснии и Герцеговины поздравил Лукашенко с победой на выборах.
  Поздравление с победой на выборах и двусторонняя повестка – состоялся телефонный разговор Лукашенко с Мирзиёевым.
  Президент Армении Саркисян в телефонном разговоре поздравил Лукашенко с победой на выборах.
  Europa tyli, o Lietuva užsiima cirkais. Apima gėdos jausmas už tokią debilų tautą.

 10. juras:

  Gerb. Komuniste,
  Jusu Niurenbergo tribunolas anksciau ar veliau ateis,
  Issisukot 75 metus bet jusu nusukaltimai nepamirsti !!!
  vokieciai plyginus su komunistais yra tik stalino mokynukai…

  Ir tol kol tai neivyks rusia pasmerkta likti Mongolu-totoriu imperijos tesinys,
  Jau 800 metu….

  Gera naujiena ta kad antra Mongolu antpludzio banga jau beldziasi i rusijos
  rytines sienas. ..
  Cha cha cha….mes tik ziuresim ir juoksimes tesdami Lietuviu karalystes senaja strategija

 11. Hau:

  Kažkaip manęs ta Cichanoūskaja neįtikina. Ten trys variantai ir nei vienu atveju ji nežavi:
  1) rinkimai suklastoti, ją privertė taip šnekėt: tada kokia ji prezidentė, tapkė kažkokia, pabėgo į užsienį, kai jos tauta kovoja. “Prezidentė zuika”…
  2) rinkimai teisingi, ją privertė taip šnekėt: tada teisingai privertė, ką ji ten kitus kursto pralošus? Turėtų pripažint rezultatus ir nekelt bangų.
  3) nesvarbu kaip rinkimai, bet gal ji čia vaidina priverstą kalbėt, nors niekas nevertė. Tada logiškai pabėgo taip pakursčiusi, kad nepaaiškėtų koks čia poelgis. Tokiu atveju tai žema, nes arba čia intrigantė arba parsidavusi kažkam mazgotė, net nelabai svarbu kam.

  • juras:

   Mums padetis gudijoje turetu buti labai aiski kaip juoda ir balta
   Bet visgi iki galo nera aisku. ..reikia spelioti…
   Kodel taip yra? kur musu ziniasklaida?

   • Žemyna:

    Kartoju pasiklydusį komentarą:

    Reikia turėti galvoje tautinę BY sudėtį.
    Jų tiek ir taip žiauriai tarpukariu išžudyta bei nutautinta, o nuo ,,liaudies priešų” išvadavęs Didysis brolis tiek savo kolonistų privežė, kad baltarusį (juolab ne mišrios šeimos, kur sutuoktinių pažiūros vienodos) sunku rasti. O tituškų – sočiai. Sąjūdžio laikais teko būti liudininke, kaip ,,pobratimų” kolonistų karta elgėsi su vietiniais – net ir viešėdama(!) jų namuose. Padarą, kuris save pademonstravo kultūringų vietos žmonių namuose, žmogumi sunku pavadinti. Jie vis dar stribo teisėmis naudojosi. Kažin, ar jų palikuoniai kitokie? O dabar, kai BY neturi savo kariuomenės, o tik su RU jungtinę, ar BY jai vadovauja, sprendžia, ką ši veiks, kokiems veiksmams bus rengiama, nuteikiama ir apginkluojama?
    Girdėjau šiandien kaltinant mūsų žurnalistus – kodėl jie ne ten, kodėl nesiaiškina. Bet žurnalistai žino, kaip pavojinga BY ir UA Kremliaus ar Batkos rūstybę užsitraukusiems žurnalistams. Neseniai, jei kas atkreipė dėmesį, buvęs jėgos struktūrų karininkas papasakojo, kaip buvo dorojamasi ir su opozicija, ir su kai kuriais žurnalistais. Kiek anksčiau nuskambėjo , kaip buv. Jugoslavijoje nužudyti žurnalistai, aiškinęsi Kremliaus veiklą tose šalyse, o taip pat Babičenkos atlikti tyrimai UA. Jis ir pats buvo vienas iš medžiojamų, ir išsiaiškino Vagnerio ,,privačios įmonės” veiklą buv. soc. lagerio šalyse. Samdyti žudikai paprastai ,,įstodavo” į dešiniųjų organizacijas, ir tokiu būdu kompromituodavo ,,fašistus” – tokį pagavusi milicija ,,nesuprato”, jog tai samdinys.
    O šiandien, kalbėdamas su BY dešiniaisiais, žurnalistas gali būti tikras, kad ne su dezinformatoriumi, ar ne su jį jau medžiojančiu žudiku kalba? Juk visai įmanoma.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: