V. Skeirienė klaipėdiečiams pristatys savo naują plokštelę „Tolumėla“ (video) (0)

Virginija Skeirienė klaipėdiečiams pristatys savo naują plokštelę „Tolumėla“ | FB nuotr.

Virginija Skeirienė klaipėdiečiams pristatys savo naują plokštelę „Tolumėla“ | Facebook nuotr.

Rugpjūčio 13 d., 19 val., Klaipėdos etnokultūros centre vyks Virginijos Skeirienės (Virginija Pievos) naujos plokštelės „Tolumėla“ pristatymo koncertas. Pirmoji solinė Virginija Pievos plokštelė „Tolumėla“ klausytoją stebina netikėtu postfolkloro skambesiu ir užburiančia nuotaika. Visą jo muziką sukūrė, daugeliu instrumentų atliko ir savo mažame provincijos miestelyje įrašė pati atlikėja. Dešimtis plokštelės kūrinių žavi prietemos nuojautų kupina lyrika, alternatyviniu roko rupumu, šamaniška ritmika bei atskleidžia naują požiūrį į šiuolaikinį tradicinės baltiškos muzikos atlikimą.

Virginija jau pora dešimtmečių kuria poetišką, folkloro ir roko atspalvių nuspalvintą muziką, daugeliui klausytojų atpažįstamą iš atlikėjos itin gražaus, sodraus balso. Prieš keturis metus jos suburta folkloro grupė „Pievos“ sugrojo savo paskutinį koncertą, po kurio savo muzikinį kelią Virginija tęsė kaip multiinstrumentalistė, atrasdama ir pasitelkdama įvairias technines naujoves, kilpinimo (angl. looper) efektus bei balso procesorius.

Pasak autorės, ši plokštelė radosi tarsi iš nieko, intuityviai, įsiklausant į save: „Į looperį vieną po kito įrašius instrumentus ir derinant juos tarpusavyje, grojant tai, kas tuo metu šauna į galvą, kuomet tiesiog žaidi sau – gimė netikėtos kompozicijos. Jose norėjosi įpinti lietuvių liaudies dainas, jas šiek tiek pakeičiant. Tapo įdomu išbandyti save kaip multiinstrumentalistę“.

Virginija Skeirienė klaipėdiečiams pristatys savo naują plokštelę „Tolumėla“ | Rengėjų nuotr.

Virginija Skeirienė klaipėdiečiams pristatys savo naują plokštelę „Tolumėla“ | Rengėjų nuotr.

Kūriniuose skamba akustinė gitara, kanklės, ryla, būgnas, tambūrinas, varpeliai, barškutis, lumzdelis, dūdelė, lūpinė armonikėlė, dambrelis ir atlikėjos balsas. Įrašinėjant kompozicijas talkino ir subtiliai kūrinių atmosferą sintezatoriumi paspalvino Donatas Bielkauskas (Donis).

„Tolumėla“ – tai ilgesingas jausmas, traukiantis prie savęs ir per muziką, dainą, per pažįstamą seną istoriją tarsi artėjantis į tave. Jis primenana, kad, regis, tu ten buvai, o gal tik dar būsi…

Šis koncertas yra vienas iš projekto „Etnoreidas“ renginių. Projektas „Etnoreidas“ – įvairių etnokultūrinių renginių ciklas, pristatantis išskirtinio ir naujoviško folkloro projektus, įdomius naujus atlikėjus, kūrybiškas idėjas, sumanymus ar kitas etnoraiškas. Projektą „Etnoreidas“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba www.ltkt.lt.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: