Lukašenka suklastojęs rinkimų rezultatus bando susidoroti su protestuotojais (tiesioginė transliacija, nuotraukos, video) (18)

Smurtas prieš taikius protestuotojus Baltarusijoje | Tut.by nuotr.

Smurtas prieš taikius protestuotojus Baltarusijoje | Tut.by nuotr.

Baltarusijos rinkimų apylinkėse pradėjus skaičiuoti sekmadienį vykusių šalies prezidento rinkimų balsus, penkiuose iš septynių regionų buvo paskelbta, kad prezidentas Aleksandras Lukašenka surinko 82 proc. balsų. Šią žinią pateikė Centrinės rinkimų komisija. Paaiškėjus pirmiems oficialiems rinkimų rezultatams baltarusiai visoje šalyje išėjo į gatves, o valdžios struktūros ėmėsi  jėga tramdyti nepasitenkinimą reiškiančius demonstrantus. Šalyje neveikia mobilusis internetas, visi naujienų portalai yra valdžios užblokuoti ir nepasiekiami.

Minske vyksta protestuotojų ir pareigūnų susirėmimai, pareigūnai naudoja garso ir šviesos granatas.  Daugelyje Baltarusijos miestų žmonės išeina į gatves protestuoti prieš valdžios savivalę.

Gatvėse policija ir kariniai daliniai naudoja gumines kulkas, garso ir šviesos granatas, ašarines dujas, vandens patrankas.

Minske ir kituose Baltarusijos miestuose pranešama apie susirėmimus su milicija ir kariuomene. Pranešta, kad Minske septyni žmonės nukentėjo: trys sužeisti guminėmis kulkomis, vienas sumuštas, vienas sužeistas sprogus garsinei ir šviesos granatai, kiti du nukentėjo nuo policijos mašinos kai  Minske prieš vidurnaktį į protestuotojų minią įvažiavo policijos automobilis skirtas suimtiesiems vežti. Kuomet žmonės bandė nukentėjusiajam padėti, milicininkai prieš juos panaudojo elektrošoką. Pranešama, kad vien tik Minske nuo jėgos struktūrų smurto galėjo nukentėti apie 50 žmonių, vienas žmogus Minske žuvo.

Pranešama, kad kai kuriuose Baltarusijos miestuose jėgos struktūrų atstovai pereina į tautos pusę – Pinske, Žodine, Lydoje, Kobrine OMON-ininkai prieš protestuotojus nuleidžia skydus ir nusiima šalmus.

Šalyje neveikia mobilusis internetas, visi naujienų protalai yra nepasiekiami, todėl patikimų žinių trūksta.

Minsko centre protestuotojai pastatė barikadas, praneša TV kanalu „Nastojaščeje vremia“.

Tiesioginė nepriklausomo Rusijos TV kanalo „Dožd“ transliacija apie rinkimus Baltarusijoje (tiesioginė transliacija baigėsi apie 2:20 val., žiūrėkite vaizdo įrašą):

Tiesioginė transliacija internetiniu rusakalbiu Laisvės radijo TV kanalu „Nastojaščeje vremia“ („Dabartinis laikas“) iš Prahos (tiesioginė transliacija baigėsi 1 val., žiūrėkite vaizdo įrašą):

Minske prieš vidurnaktį į protestuotojų minią įvažiavo policijos automobilis skirtas suimtiesiems vežti. Vienas protestuotojas buvo sužeistas ir perduotas gydytojams. Kuomet žmonės bandė nukentėjusiajam padėti, milicininkai prieš juos panaudojo elektrošoką.

Pagrindinė diktatoriaus A. Lukašenkos varžovė Svetlana Tichanovskaja viešai kreipėsi į valdžią ir jėgos struktūrų atstovus ragindama susilaikyti nuo smurto prieš tautą ir pereiti į taikų dialogą, kad nebūtų pralietas baltarusių kraujas. Jos kreipimąsis buvo perskaitytas per Laisvės radijo TV kanalu  „Nastojaščeje vremia“ („Dabartinis laikas“) apie 1 val. nakties.

Lietuvos ir Lenkijos Prezidentai ragina Baltarusijos valdžią nenaudoti jėgos

Lietuvos ir Lenkijos prezidentai Gitanas Nausėda ir Andžejus Duda sekmadienį vakare kreipėsi į Baltarusijos valdžią, ragindami ją masinių protestų akivaizdoje laikytis demokratijos standartų, gerbti žmogaus teises bei susilaikyti nuo jėgos panaudojimo.

„Būdami Baltarusijos kaimynais, mes kviečiame Baltarusijos valdžią pilnai pripažinti ir laikytis pamatinių demokratinių standartų. Raginame susilaikyti nuo smurto ir kviečiame gerbti pagrindines laisves, žmogaus ir piliečio teises, įskaitant nacionalinių mažumų teises, bei žodžio laisvę“, – teigiama bendrame dviejų šalių Prezidentų pareiškime.

Dviejų šalių vadovai pabrėžia, kad dialogas yra geriausias būdas siekti socialinės pažangos, diskutuoti apie reformas ir politikos kryptis. Lietuvos ir Lenkijos Prezidentai nurodo gerbiantys Baltarusijos suverenitetą ir nepriklausomybę, tačiau taip pat besitikintys palankių sąlygų gilinti partnerystę su Baltarusija ir jos žmonėmis.

„Esame įsitikinę, kad glaudesnis bendradarbiavimas su Europos Sąjunga atitinka Baltarusijos interesus. Norime, kad šiam bendradarbiavimui liktų atviras kelias, – teigiama bendrame Lietuvos ir Lenkijos Prezidentų pareiškime.

Baltarusiai prie Baltarusijos ambasados Vilniuje piktinosi, kad nebuvo įleisti balsuoti

Rugpjūčio 10 d. prie Baltarusijos ambasados Vilniuje buvo susirinkusi pasipiktinusių baltarusių minia. Jie piktinosi, kad jiems nebuvo leista balsuoti, nors eilėje kai kurie iš jų laukė net 5 valandas. Balsavimas ambasadoje, kaip ir Baltarusijoje, vyko iki 20 val. Prie ambasados budintys policijos pareigūnai pranešė, kad balsuoti buvo neįleisti 300-400 baltarusių. Balsavimą Vilniuje stebėję savanoriai sakė, kad per valandą vidutiniškai balsuodavo apie 60 žmonių. Balsavimo laukę žmonės teigė, kad atstovybės darbuotojai specialiai vilkino vyksmą. Lietuvoje gyvena daugiau nei 21 tūkst. baltarusių.

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

18 komentarų

 1. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Kraupiausia nuotrauka -13: du riebūs niekšai prieš moterį šlykščią jėgą naudoja. Tokiems niekšams dera tremtis iš LDK Gudijos.

 2. stasys:

  kaip matote vakarai čia ne prieko . Keista kai opozicija Baltarusijos lieka krumuose o į priekį stumia moteris .:) Po tokiu vaizdu visada savęs klausių o su kuo , iš opozicijos ,lietuviai ten grąžias kalbas vesdavo tiek metu .?

 3. Žodžio laisvė...:

  Baltarusijos diktatorius apsiprausė baltarusių krauju.Europos Tribunolo laukia “darbas” su kruvinaisiais
  banditais nusikaltusiais savo Tautoms ir pasauliui,užmiršusiais apie žmogaus teises,demokratijos rei-
  kalavimais,skaidrumu rinkimuose,paprasčiausiu žmoniškumu ir žmogaus teisę į gyvybę.

 4. Komunistas:

  Ei jūs žagrių vaikai, ar Lietuvoje nesuklastoti rinkimų rezultatai? Jei Lietuvoje išeitų portestuoti antinausėdiniai 9% rinkėjų kaip reaguotų valdžia? Turbūt ne aras pastiktų su bananais, o prezudentūros administracija dalintų sklabimo miltelius ir alų, ane?

  • Bartas:

   O ištikimasis partijos reikalui ‘Komunistas ” – balševikas sugrįžo . Sveikinu.

  • Žemyna:

   Pritariu ir manau, jog reikia panaikinti kalėjimus žmogžudžiams, prievartautojams, plėšikams. O ką, ar tik šie žudė, plėšė, prievartavo? Kalinamieji ne vieną tokį pažįsta, kurie kažkodėl neįkalinti ,,neturint pakankamai duomenų” ar pan. Todėl ir šiuos reikia paleisti ir apdalinti skalbimo milteliais 🙂 .
   Klausimas: ar protestuotojai elgėsi, kaip miestus nusiaubusi JAV AntiFa?
   Žmonės susibūrė išreikšti ŽODINĮ protestą. Tai jie savo, ne Batkos balso stygas, jei kas, nutrauks. Būčiau savo teisumu ir sąžiningumu įsitikinusiu diktatoriumi, žinočiau tiksliai, jog tai tik jo konkurentų pasamdytų kelių tūkstančių plevėsų išsidirbinėjimas – apsiversčiau ant kito šono ir ramiai sulaukčiau, kol ,,gatvės šaliapinai” išleis garą: juk žinau, jog 80% tikrai mane palaiko ir tikrai balsuos už mane. Jei būčiau tokia tikra, jog vadovauju geriausiai, kaip įmanoma, tyčia išeičiau trenkusi durimis – o susiraskite sau kitą ir paragaukite jo darbo rezultatų! Patys įsitikinsite, kokie apgauti buvote. Ant kelių paršliaušite grįžti prašydami!..
   Bet jis pasielgė, tartum ir pats giliai širdyje žinotų, jog yra atvirkščiai. Ir susitepė – kraujo nenusiplaus. Tuo jis išsidavė, jog BIJO. Gal net mirtinai. Panašiau, jog jis ne BY, jog SAVE gina. Žinoma, jokio eilinio žmogaus baimė dėl savęs nėra tokia galinga, kaip diktatoriaus. Save saugodamas, diktatorius gali tūkstančius paaukoti, myriop pasiųsti.
   O tai nėra paprasto mirtingojo baimė? Daugelis žmonių, dėl kažkokių priežasčių ilgai neperžengę pastato, kuriame yra, slenksčio, patiria panišką baimę, kai jau gali jį palikti, išeiti. Atidėlioja, kaip gali, nes bijo visko, kas už jo sienų, bijo gyvenimo, nuo kurio atprato, neįsivaizduoja savęs, savo vaidmens jame. Ar gal bijo žmonių, nuo kurių jokios sienos nebeapgins, kuriems teks į akis pažvelgti? Neįsivaizduoja savęs, savo vaidmens jame. Gal jiems reikia kokio kašpirovskio, kad išvaikytų tokią, nebent kaliniui būdingą paniką?

 5. Bartas:

  Ne mano reikalas , bet Lukašenka perspėjo visus. Maidano nebus. Kaip tarė , taip ir padarė.

 6. Komunistas:

  Žinant faktą, kad maidanas buvo finansuojamas iš LT ambasados Urkainoje, tai esu įsitikinęs, kad Cichanovskajos kampanija ir po rinkimų sekusios riaušės buvo finansuojamos iš LT ambasados Baltarusijoje. Tai reiškia, kad Lietuvos klounai kišasi į svetimos šalies vidaus politiką deklaruodami priešingas ala vakarų vertybes, o jūs avinai – oligarchijos aukos.

 7. Hau:

  Kokie yra įrodymai, kad rinkimų rezultatai suklastoti?

 8. Žemyna:

  Per protestus Baltarusijoje sužeista beveik 100 žmonių, apie 3 tūkst. suimta
  – diena.lt/naujienos/pasaulis/konfliktai-nelaimes/protestus-baltarusijoje-suzeista-beveik-100-zmoniu-apie-3-tukst-suimta-980375#
  Kaži, jei Batka turėtų iš savo kišenės tuos 3 tūkst. apnakvindinti ir valgydinti, o sužeistųjų gydymą, slaugą ir visą išlaikymą ligoninėje bei reabilitaciją apmokėti, gal apetitas sumažėtų?

  Beje, o kur Tvankstas dingo – ar tik ten nesisukioja, medžiagos apie įnirtusių gudų žodyną nerenka?

 9. Komunistas:

  Perrinktasis prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad nemažai smurto atnešę protestai visoje Baltarusijoje diriguojami iš užsienio: Lenkijos, Čekijos, Jungtinės Karalystės. Tai rodo rinkimų dieną saugumo tarnybų perimti telefono skambučiai. Pilnai tikiu dėl objektyvios priežasties: ES ir JAV tikslas susilpninti Eurazijos Sąjungą. Ukrainą atplėšė, dabar geras laikas Baltarusiją griauti. Visa kita – emocinis lochatronas mulkiams.

  • mvasionis:

   Batka, žadėjo, kad maidano nebus, bet pats jį ir surengė Minsko gatvėse. Skirtumas tik tas, kad guminėm kulkom šaudė į savus piliečius, o jie net barikadų nestatė – barikadas Omonas su skydais kūrė.
   Teisios Lietuviškos pajėgos – kraupiausia 13 nuotrauka. Reikia ją platinti po pasaulį. Tai galėtų būti plakatas – galvažudžiai smaugia baltarusių tautą. Mergina tokia graži…

   • Žemyna:

    Žaliūkai, besimėgaujantys šiandien jiems suteikta galia bet ką sutrinti, subręs. Prisiminę tos merginos ir kitų veidus, akis, negalės užmigti, gal prasigers. Ir tikrai prakeiks baisioms nelaimėms tuos, kas juos, dar jaunus ir nebrandžius, prieš SAVUS užsiundė – juos pažeminti, žaloti, gal invalidais paversti, ar ir nužudyti. Žodžiu, daryk visus įmanomus nusikaltimus – dabar tau tai leidžiama ir legalu, tavęs už tai neteis.
    Beje, tas vyrukas spaudžia keliu jos kasą, blužnį – ar jos sveikatai tai neatsilieps?

    • Hau:

     Jūs neadekvačias pastabas rašot apie atseit nusikaltimus Baltarusijoj. Pamanyk, tas viskas įprasta ir Vakarų pasauly. Prancūzijoj protestai buvo malšinami žymiai žiauriau, Makrono policija šaudė žmones guminėm kulkom, mušė į kairę ir dešinę. Tas viskas “pagal įstatymą”, nors geltonąsias liemenes nuslopino panašiai stipriai.
     Kita vertus, jei leisti protestams vykti netrukdomai, tai jie vystosi kaip dabar Amerikoj arba buvo Ukrainoj, užsidega visa šalis.

 10. Žemyna:

  Ar ponas Š. jau tyko Cichanouskajos?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: