Į tarptautines Virgilijaus Noreikos dainininkų varžytuves veržiasi net 202 dalyviai! (0)

Virgilijus Noreika, prof. Ramunė Marcinkevičiūtė, Vygintas Gasparavičius 2017 m. varžytuvės | M. Mikulėno nuotr.

Virgilijus Noreika, prof. Ramunė Marcinkevičiūtė, Vygintas Gasparavičius 2017 m. varžytuvės | M. Mikulėno nuotr.

Kai pasaulyje vienas po kito buvo atšaukiami koncertai, šventės ir varžytuvės, II-ųjų tarptautinių Virgilijaus Noreikos dainininkų varžytuvių rengėjai nusprendė ne atidėlioti, o ieškoti būdų prisitaikyti prie sudėtingos padėties. Priėmę sprendimą rengti varžytuvių pirmuosius turus online, gyvą koncertą rengiant tik finalo metu, rengėjai dabar gali džiūgauti.

Pasibaigus registracijai paaiškėjo neįtikėtinas viso pasaulio dainininkų susidomėjimas – užsiregistravo net 202 dalyviai iš 47 šalių iš viso pasaulio.

Tai kol kas yra geriausias Lietuvoje rengiamų profesionalaus atlikimo meno varžytuvių rezultatas. Nuo Jungtinių Valstijų, iki Kolumbijos, nuo Pietų Afrikos iki Pietų Korėjos, nuo Trinidado ir Tobago iki Svazilendo – tokių šalių solistai susidomėjo galimybe sudalyvauti neįprasto formato dainininkų varžytuvėse. Tarp jų savo sėkmę išbandyti pasiryžo ir 22 lietuvių dainininkai.

Virgilijus Noreika 2017 m. varžytuvių finalas | M. Mikulėno nuotr.

Virgilijus Noreika 2017 m. varžytuvių finalas | M. Mikulėno nuotr.

„Užuot sekus daugelio kolegų kitose šalyse pavyzdžiu ir nukėlus varžytuves geresniems laikams, ryžomės ieškoti naujų įgyvendinimo būdų. Džiaugiuosi, kad jie pasirodė patrauklūs ir dainininkams iš viso pasaulio. Itin dėkingas esu kolegoms iš Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Muzikos fakulteto dekanui prof. Deividui Staponkui ir Dainavimo katedros vedėjai prof. Astai Krikščiūnaitei už kompromisus, pritarimą ir palaikymą, o dainininkams iš viso pasaulio už aktyvumą ir išskirtinį dėmesį mūsų rengiamoms varžytuvėms. Scenos menams visame pasaulyje išgyvenant didžiausią krizę nuo II-ojo Pasaulinio karo, meno vadybininkai turėtų ieškoti alternatyvų veiklos stabdymui, renginių perkėlimui ar atšaukimui. Dainininkų nuostaba dėl įvyksiančių varžytuvių ir padėkos už palaikymą sudėtingu laikotarpiu, rodo, kad sumenkus meno sklaidos galimybėms, daugelio kūrybinėje veikloje susidarė vakuumas, kurį būtina išsklaidyti“, – puikiomis startinėmis varžytuvių vietomis džiaugėsi VšĮ „Natų knygynas“ ir varžytuvių direktorius Vygintas Gasparavičius.

Nepaisant džiuginančios varžytuvių pradžios, laukia dar itin daug iššūkių rengiant varžytuvių pabaigą. Kas bus tie septyni finalininkai, kurie bus kviečiami dalyvauti varžytuvių finale rugsėjo 23 d., paaiškės tik pasibaigus varžytuvių antrajam turui. Teks rengti tiek jų, tiek tarptautinės komisijos narių keliones į Lietuvą, kurias neabejotinai gali apsunkinti greitai kintanti koronaviruso padėtis.

Valentin Dytiuk. pirmųjų V. Noreikos varžytuvių nugalėtojas. M. Mikulėno nuotr.

Valentin Dytiuk. pirmųjų V. Noreikos varžytuvių nugalėtojas | M. Mikulėno nuotr.

„Tarptautinių įsipareigojimų turinčioms ir bendrus su užsienio kolegomis projektus vykdančioms kultūros organizacijoms šiuo metu kaip niekad svarbi Kultūros ministerijos parama, valstybės vadovų ir pareigūnų supratingumas. Tikiuosi politikai atsispirs pagundai tik drausti ir riboti, turime išmokti prisitaikyti ir gyventi šios pandemijos akivaizdoje, kuri, regis, taip greit nesibaigs“, – priduria V. Gasparavičius.

II-asis Tarptautinės Virgilijaus Noreikos dainininkų varžytuvės bus kitokios – pirmieji du jo turai rugpjūčio 28 d. – rugsėjo 14 d. vyks online formatu, tačiau juos stebėti bus kviečiami visi dainavimo meno gerbėjai. Septyni tarptautinės žiuri atrinkti dainininkai bus kviečiami atvykti į baigiamąjį varžytuvių koncertą, kuris rugsėjo 23 d. turėtų įvykti Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.

Valentin Dytiuk, I V. Noreikos varžytuvių nugalėtojas | M. Mikulėno nuotr.

Valentin Dytiuk, I V. Noreikos varžytuvių nugalėtojas | M. Mikulėno nuotr.

 

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: