Plečiamas sveikatinimo turizmas (0)

Plečiamas sveikatinimo turizmas | lrv.lt nuotr.

Plečiamas sveikatinimo turizmas | lrv.lt nuotr.

Sveikatinimo turizmo teikiama nauda svarbi tiek Lietuvos saugomų teritorijų lankytojams, tiek po COVID-19 pasekmių atsigaunančiai Lietuvos turizmo industrijai. Sveikatinimo turizmas ypač išplėtotas Lietuvos saugomose teritorijose, kurios sudaro 17,57 procento šalies ploto.

Šiuo metu šiose teritorijose veikia 103 pažintiniai takai, kurie pritaikomi ir negalią turintiems turistams. Saugomose teritorijose taip pat turistai gali apsilankyti 22 apžvalgos bokštuose, jų patogumui yra įrengti 37 lankytojų centrai.

Sveikatinimo sektoriaus plėtra – tai vienas iš Ekonomikos ir inovacijų ministerijos turizmo politikos pirmenybių, kuris ir ateityje turėtų būti įtrauktas į strateginius turizmo dokumentus.

Siūlymai bei sveikatinimo turizmo dabarties ir ateities galimybės buvo aptartos Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje vykusiame pasitarime, kuriame dalyvavo ministerijos, VšĮ „Keliauk Lietuvoje“, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos ir Lietuvos nacionalinių parkų atstovai.

Sveikatinimo turizmas Lietuvoje ypač svarbus užgriuvusios pandemijos kontekste. Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje vykusiame pasitarime buvo aptarta sveikatinimo turizmo teikiama nauda ir jo plėtros galimybės. Dabar tenka persvarstyti prioritetines sritis. Visoje Europoje vis daugiau dėmesio skiriama žmonių sveikatinimui, imuniteto stiprinimui ir prevencijai. Investicijos į sveikatinimo turizmą tikrai atsiperkančios.

Suomiai paskaičiavo, kad vienas euras, investuotas į sveikatinimą, sutaupo 10 eurų sveikatos apsaugai.

Sveikatinimo turizmas sudaro sąlygas pagerinti žmonių sveikatą ir mažina sergamumą, sukuria daugiau naujų darbo vietų, teikia ekonominę naudą Lietuvos regionams. Todėl tiek esamos Europos Sąjungos investicijos, tiek didesnis finansavimas iš Lietuvos valstybės biudžeto lėšų galėtų paspartinti šio turizmo sektoriaus modernizaciją ir pritaikomumą vietos turistų poreikiams.

Pasitarime taip pat pristatyti tarptautiniai projektai, kuriais siekiama sujungti Lietuvoje besidriekiančius ilgo vaikščiojimo maršrutus su kaimyninėse valstybėse esančiais pažintiniais takais, aptartos ekologinio bei piligriminio turizmo saugomose teritorijose galimybės, taip pat lėtojo turizmo, kuris skatintų lankytojus ilgiau apsistoti pasirinktame regione, plėtra.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: