A. Anušauskas: Siekiame, kad Rusija mums išduotų Medininkų žudikus, ar darome tik vienašališkas nuolaidas? (2)

Arvydas Anušauskas | alkas.lt nuotr.

Arvydas Anušauskas | alkas.lt nuotr.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys Arvydas Anušauskas kreipėsi į Generalinį prokurorą, teisingumo bei užsienio reikalų ministrus. Seimo narys domisi, kokiomis sąlygomis į Rusijos Federaciją išduodamas keliolika metų Lietuvoje gyvenęs čečėnas Beslanas Estemirovas.

Žiniasklaidoje skelbiama, kad į Rusijos Federaciją artimiausiomis dienomis bus išsiųstas čečėnas B. Estemirovas. Rusija teigia, kad vyras apie 20 metų priklauso čečėnų vadovaujamai neteisėtai ginkluotai karinei grupuotei, kuri ne kartą pasikėsino į Rusijos teisėsaugos pareigūnų ir kariškių gyvybes.

„Atkreipiant dėmesį į tai, kad Rusija slepia nuo Lietuvos teisėsaugos Medininkų žudynių dalyvius, tai toks sprendimas atrodo vienpusiškas ir neduodantis Lietuvai jokios naudos. Ar Rusija iš savo pusės pažadėjo mums perduoti Sausio 13-osios ir Medininkų bylų figūrantus? Kas daroma ir kaip to siekiama, ar tokie biurokratiniai teisiniai sprendimai rodo, kad mes nustojome vertinti žmogaus teisių pažeidimus Rusijoje, Čečėnijoje įvykdytus karo nusikaltimus? Ar Užsienio reikalų ministerija įvertina, kad pastaraisiais metais Europos valstybėse buvo nužudytas ne vienas čečėnas, kuris priklausė Putinui ir Kadyrovui oponavusiai pusei?“, – kelia klausimus A. Anušauskas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

2 komentarai

  1. Panašu, kad Medininkų žudynėms buvo pasikviesta ir keli “specai” iš užsienio (tarkim tuometinės VDR). Taigi gal derėtų byloje pasidomėti dar ir ta kryptimi…

  2. Žemyna:

    O, ponas Š. jau pasekėją turi – išduodantį diktatoriui opoziciją? Sveikinimai! – Vis linksmiau ir lengviau, negu vienam darbuotis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: