Nacionalinė žemės tarnyba kviečia susipažinti su žemės naudojimo valstybinės priežiūros vertinimais (0)

Nacionalinė žemės tarnyba | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Nacionalinė žemės tarnyba | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT), vykdydama vieną svarbiausių savo veiklų – žemės naudojimo valstybinę priežiūrą – atlieka planinius ūkio subjektų veiklos patikrinimus, kurių metu tikrinamas fizinių ir juridinių asmenų valdomų žemės sklypų naudojimas. 2020 metais NŽT teritoriniai skyriai visoje Lietuvoje yra numatę atlikti daugiau kaip 12 tūkst. žemės naudojimo patikrinimų. Per pirmąjį šių metų pusmetį jau atlikti 4759 žemės naudojimo valstybinės priežiūros patikrinimai, iš jų – net 1574 atvejais nustatyti žemės naudojimo tvarkos pažeidimų požymiai.

Planiniai žemės naudojimo patikrinimai atliekami pagal NŽT teritorinio skyriaus vedėjo patvirtintą einamųjų metų atitinkamą ketvirtį numatomų atlikti planinių žemės naudojimo patikrinimų sąrašą, kurį galima rasti čia: /go.php/lit/Patikrinimo-planai. Planiniai žemės naudojimų patikrinimų sąrašai skelbiami kiekvieną ketvirtį iki einamojo ketvirčio 15 dienos.

NŽT kviečia susipažinti su pagrindiniais žemės sklypų (plotų) atrankos bruožais, paskelbtais /go.php/lit/Tikrinimo-kriterijai, ir pasitikrinti, ar Jūsų naudojamas žemės sklypas priskirtinas žemės naudojimo patikrinimų pirmenybinei sričiai ir ar bus tikrinamas einamąjį ketvirtį.

Atrankos bruožai yra nustatyti atskiroms sritims, pagal kurias atrenkami žemės sklypai (plotai) planiniams žemės naudojimo patikrinimams atlikti. Pavyzdžiui, išnuomoti kitos paskirties valstybinės žemės sklypai žemės naudojimo patikrinimams pirmiausiai atrenkami tie, kuriems anksčiausiai sudarytos nuomos sutartys ir kurių didžiausia vidutinės rinkos vertė, o kitos paskirties privatūs žemės sklypai – atlikus erdvinių duomenų analizę ir nustačius tokius požymius, kaip žemės sklypų naudojimas ne pagal Nekilnojamojo turto kadastro žemėlapyje pažymėtas šių žemės sklypų ribas ir t. t.

Apleistų žemės plotų tikrinimas taip pat yra viena iš pirmenybinių NŽT tikrinamų sričių vykdant žemės naudojimo valstybinę priežiūrą, todėl dėl tokių atvejų nustatymo privatūs ir valstybinės žemės sklypai planiniams žemės naudojimo patikrinimams atrenkami pagal Lietuvos erdvinės informacijos portale (www.geoportal.lt) skelbiamus Lietuvos Respublikos teritorijos apleistų žemių žemėlapio erdvinius duomenis.

Kiekvienoje savivaldybėje pirmiausia tikrinamos teritorijos, kuriose daugiausiai apleistų žemės plotų.

Siekdami, kad žemės naudojimo tvarkos pažeidimų būtų kuo mažiau, siūloma susipažinti su Žemės naudojimo tvarkos reikalavimų žemės naudotojams klausimyne (/go.php/lit/Kontroliniai-klausimynai) nurodytais tikrinimo bruožais ir pasitikrinti, ar žemės sklypas naudojamas nepažeidžiant valstybės bei kitų asmenų teisių ir teisėtų interesų.

„Šiemet, nors ir patyrėme tam tikrų veiklos apribojimų dėl šalyje paskelbto karantino, toliau siekiame stiprinti žemės naudojimo priežiūrą. Žemės savininkų ir naudotojų prašome esant poreikiui patiems imtis iniciatyvos šalinti pastebėtus žemės naudojimo tvarkos pažeidimus, nelaukiant, kol atvyks Nacionalinės žemės tarnybos darbuotojai ir pradės spręsti dėl administracinės atsakomybės už nustatytus žemės naudojimo tvarkos pažeidimus taikymo“, – sako NŽT Žemės naudojimo valstybinės kontrolės skyriaus l. e. p. vedėjas Virgis Valentukevičius.

2019 metais NŽT atliko 13 094 žemės naudojimo valstybinės priežiūros patikrinimus. Daugiausia patikrinimų buvo atlikta Vilniaus miesto, Klaipėdos, Vilniaus, Panevėžio, Šiaulių, Rokiškio, Ignalinos ir Visagino rajonų savivaldybių teritorijose. Iš viso praėjusiais metais nustatyti 3976 įvairaus pobūdžio pažeidimai.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: