Ugnies ir smurto savaitgalis Amerikoje (0)

Ugnies ir smurto savaitgalis Amerikoje | EPA nuotr.

Ugnies ir smurto savaitgalis Amerikoje | EPA nuotr.

Nepaisant to, kad nėra jokių priežasčių protestuoti, įvairių kairiųjų bei anarchistinių organizacijų atstovai drauge su juodaodžiais toliau siaubia Ameriką.

Padegė teismą

Riaušininkai Oklande (Kalifornijos valstija) liepos 25-os, šeštadienio vakarą sukėlė gaisrą Alamedos apygardos teismo pastate. Kaip pranešė tviteryje vietos policijos departamentas, vadinamieji „protestuotojai“ mėtė petardas į pareigūnus ir daužė aplinkinių namų langus.

„Agitatoriai protestuotojų minioje padegė Alamedos apygardos teismo pastatą. Prašome vengti šio rajono“, – pareiškė departamento atstovai.

Pasak policijos, šeštadienį protesto akcijose Oklande dalyvavo apie 700 žmonių. Jie vykdė vandalizmo aktus, centrinėje miesto dalyje buvo užfiksuoti keli gaisro židiniai. Keli manifestantai buvo sulaikyti.

Masinės riaušės ir protesto akcijos prieš rasinę nelygybę ir policijos savavaliavimą kilo daugelyje JAV miestų po pareigūnų sulaikyto juodaodžio recidyvisto Džordžo Floido (George Floyd) mirties Mineapolyje (Minesotos valstija) gegužės mėnesį.

 Ugnies ir smurto savaitgalis Amerikoje | EPA nuotr.

Ugnies ir smurto savaitgalis Amerikoje | EPA nuotr.

Gaudė riaušininkus

Sietlo (Vašingtono valstija) policininkai šeštadienį sulaikė 45 riaušių dalyvius. Kaip pranešė tviteryje šio JAV miesto policijos departamentas, traumas patyrė mažiausiai 21 pareigūnas.

Anksčiau policija pranešė apie 25 sulaikytuosius ir tris sužeistus kolegas.

„22 val. (sekmadienio 8 val. Lietuvos laiku) duomenimis, dėl šiandieninių protestų policija sulaikė 45 žmones. 21 pareigūnas nukentėjo nuo (protestuotojų mėtomų) plytų, akmenų ir sprogmenų“, – pareiškė departamento atstovai. Anot jų, vienas policininkas buvo paguldytas į ligoninę dėl kelio traumos, bet dauguma nukentėjusiųjų vėl gali eiti savo pareigas.

Kaip anksčiau pranešė policija, demonstrantai mėtė į pareigūnus pirotechniką, akmenis ir butelius. Daugumai sulaikytųjų pateikti kaltinimai dėl policininkų užpuolimo ir atsisakymo vykdyti valdžios reikalavimus. Vaikant protestuotojus, buvo panaudotos specialiosios priemonės. Prie policijos nuovados buvo susprogdintas, kaip spėjama, nedidelės galios sprogstamasis įtaisas. Nukentėjo viena iš pastato sienų.

 Ugnies ir smurto savaitgalis Amerikoje | EPA nuotr.

Ugnies ir smurto savaitgalis Amerikoje | EPA nuotr.

Rado pretekstą

Dar praėjusios savaitės ketvirtadienį laikraštis „The Washington Post“ pranešė, jog JAV prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) administracija ketina nusiųsti į Sietlą papildomų federalinių pajėgų, kurios turėtų kovoti su nusikaltėliais ir įvesti tvarką nesiliaujant masinėms riaušėms.

Liepos 19 d. Sietle mažiausiai 12 policininkų buvo sužeista per susirėmimus su protesto akcijų, kurias surengė judėjimas „Black Lives Matter“ („Juodųjų gyvybės svarbios“), dalyviais.

Sietlo valdžia jau sulaukė JAV federalinės vyriausybės kritikos dėl nesugebėjimo užkirsti kelio riaušėms. Birželį demonstracijų dalyviai paskelbė „autonomine zona“ vieną iš centrinių Sietlo rajonų, pastatė ten dešimtis palapinių ir užtvarų. Pareigūnai į šį rajoną iš esmės nebuvo įsileidžiami. Miesto valdžia jį vėl pradėjo prižiūrėti tik liepos 1 d., tačiau riaušininkai dabar tuo itin piktinasi. Ypač miestą valdančius demokratus bei riaušininkus nervina faktas, kad centrinė JAV valdžia ėmėsi iniciatyvos ir pasiuntė keliasdešimt „federalų“ riaušėms malšinti. Iki to laiko Sietlo valdžia visiškai palaikė riaušininkus ir beveik nesikišo į jų siautėjimus.

 Ugnies ir smurto savaitgalis Amerikoje | EPA nuotr.

Ugnies ir smurto savaitgalis Amerikoje | EPA nuotr.

Išrūkė dujomis

JAV federaliniai teisėsaugos pareigūnai savaitgalį panaudojo ašarines dujas, bandydami išvaikyti riaušininkus, susirinkusius prie teismo rūmų Portlande, Oregono valstijoje.

Prieš tai daugybė vandalų bei plėšikų išėjo į Portlando gatves siautėti JAV teisėjui atmetus Oregono valstijos prašymą apriboti federalinių agentų veiksmus prieš vadinamuosius „protestuotojus“.

20 val. vakaro vietos laiku keli šimtai kaukėtų veikėjų, kai kurie dėvintys šalmus, būriavosi prie fontano, kur paprastai renkasi „protestuotojai“, kurie vėliau patraukia federalinio teismo pastato link.

Po valandos didelė žmonių grupė pasklido po gatves ir mušdami būgnus skandavo „juodųjų gyvybės svarbios“ („black lives matter“) ir „federaliniai agentai eikite namo“ („feds go gome“).

Prie teismo rūmų susirinkę protestuotojai šaudė fejerverkus į pastatą, įnirtingai kratė jį supančią tvorą ir bandė padegti pastatą bei tvorą.

Tuo metu prezidento D. Trampo pasiųsti federaliniai agentai panaudojo ašarines dujas ir kitas specialiąsias priemones bandydami įvesti tvarką. Dešimtys riaušininkų buvo sulaikyti.

Neramumai demokratų valdomame Portlande trunka beveik du mėnesius.

Kategorijos: Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: