Įkurtas labdaros ir paramos fondas „Vytis su memorialu laisvės kovotojams“ (video) (20)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Birželio 30 d. įkurtas labdaros ir paramos fondas „Vytis su memorialu laisvės kovotojams“. Iki šiol buvo ir oficialiai veikia dar du panašiais pavadinimais fondai. Tačiau, kaip parodė gyvenimas, šie fondai jau atliko savo vaidmenį. Be to, jie pagal įstatus nesiekė, kad kartu būtų įsteigtas ir memorialas laisvės kovotojams. Tad naujojo fondo veikla ir pobūdis žymiai svaresnis ir reikšmingesnis.  Ypač svaresnę prasmę šis siekis įgijo po to, kai Lietuvos Respublikos Seimas priėmė įstatymą, kuris įtvirtino, kad  Lukiškių aikštė Vilniuje yra pagrindinė reprezentacinė Lietuvos valstybės aikštė su Vyčio monumentu ir jį pasirašė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda

Seimo priimtas Lukiškių aikštės Vilniuje memorialinio statuso įstatymas  įtvirtina, kad Lukiškių aikštė Vilniuje yra pagrindinė reprezentacinė Lietuvos valstybės aikštė su Vyčio monumentu. Pagal priimtą įstatymą, memorialiniai Lukiškių aikštės akcentai turi apimti ir atspindėti kovas už Lietuvos nepriklausomybę bei žuvusių kovotojų atminimą, 1863–1864 metų sukilėlių egzekucijos vietą ir šio sukilimo atminimo įamžinimą. Pažymėtina, kad siūlymas dėl Vyčio kaip pagrindinio Lukiškių aikštės memorialo akcento buvo priimtas pasiūlius seimo nariui Povilui Urbšiui.

P. Urbšys apie šio siūlymo svarbą sakė:  „Siūlymas dėl Vyčio užkirstų kelią reprezentacinėje valstybės aikštėje atsirasti A. Labašausko dariniui, kaip pagrindiniam memorialiniam akcentui. Šis siūlymas leistų organizuoti naują konkursą dėl pagrindinio memorialinio akcento aikštėje“.

Įstatymą dėl specialaus Lukiškių aikštės statuso parengė valdantieji, reaguodami į Vilniaus valdžios sprendimą Lukiškių aikštėje įrengti laikiną paplūdimį. Dalis politikų tvirtina, kad taip parodyta nepagarba laisvės kovos dalyvių atminimui, sprendimą pasirinkti šią vietą paplūdimiui kritikavo ir prezidentas Gitanas Nausėda.

Apie tai vykusioje spaudos konferencijoje kalbėjo šio fondo steigėjai:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: