Seimo narė prašo Vyriausybės vadovo atsakymo dėl L. Savicko ir Š. Narbuto artimų ryšių (0)

Aplinkos apsaugos komiteto narė Aistė Gedvilienė | Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

Aplinkos apsaugos komiteto narė Aistė Gedvilienė | Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) liepos 21 d. kaip liudytojus ikiteisminiame tyrime dėl reagentų pirkimų apklausė Vyriausybės kanclerį Algirdą Stončaitį ir vicekanclerį Luką Savicką.

Liepos 22 d. Seimo Antikorupcijos komisijos narė Aistė Gedvilienė kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį ir jį laikinai pareigose pavaduojantį finansų ministrą Vilių Šapoką, prašydama skubių atsakymų dėl buvusio patarėjo, pirmojo Vyriausybės kanclerio pavaduotojo, atsakingo už komitetą, koordinuojantį ekonomikos skatinimo ir koronaviruso sukeltų padarinių mažinimo plano įgyvendinimą, Luko Savicko ir įtariamojo prekybos poveikiu Šarūno Narbuto artimų abipusių ryšių.

„Šarūnui Narbutui pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu ir galimo pelnymosi iš reagentų užsakymų Lietuvai primena puotą maro metu. Š. Narbuto dalyvavimas vyriausybinėse darbo grupėse ir artima draugystė su L. Savicku sukelia įtarimų, kad S. Skvernelio aplinka galėjo siekti pasipelnyti iš koronaviruso krizės ir reagentų įsigijimo neskelbiamų derybų būdu. Todėl viešai kreipiuosi į premjerą ir prašau kuo skubiau atvirai ir viešai atsakyti į tris klausimus apie Š. Narbuto ir Vyriausybės pareigūnų ryšius“, – pabrėžė A. Gedvilienė.

Seimo narė klausia, kieno rekomendacijų pagrindu, kieno teikimu ir sprendimu Š. Narbutas kartu su L. Savicku buvo paskirtas į Ekonomikos ministerijos įsteigtos viešosios įstaigos „Investuok Lietuvoje“ valdybą. Taip pat klausiama, kieno rekomendacijų pagrindu, teikimu ir sprendimais bei į kokias Vyriausybines darbo grupes, koordinavusias atsaką į koronoviruso epidemiją, buvo paskirtas Š. Narbutas? Galiausiai Seimo narė prašo atsakyti, ar teisinga informacija, kad L. Savickas ir Š. Narbutas yra artimi asmeniniai draugai, ir Š. Narbutas dalyvavo L. Savicko vestuvėse?

STT pranešė įtarianti Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) vadovą Šarūną Narbutą dėl prekybos poveikiu, vykdant 5 mln. eurų vertės koronaviruso tyrimams skirtų reagentų pirkimus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: