Žuvinto ežero paukščiams – sėkmingi metai (0)

Žuvinto biosferos rezervato nuotr.

Žuvinto biosferos rezervato nuotr.

Šiemet Žuvintas balsingesnis. Vandens paukščių trelių, šūkavimų, gagenimo yra gerokai daugiau nei ankstesniais metais, nes ši vasara daugeliui čia perinčių rūšių bus bene sėkmingiausia per pastarąjį dešimtmetį.

Perinčių vandens paukščių apskaitos jau atliktos, jos leidžia pasakyti malonią žinią, jog pamažu atsikuria tipiškų ežero paukščių gausa. Ausuotieji kragai Žuvinte susuko 27 lizdus, juodosios žuvėdros net 135, – taip gausiai šios dvi rūšys neperėjo jau 30 metų, o 57 upinių žuvėdrų lizdai Žuvinto ežere iki šiol nebuvo aptikti nuo pat reguliarių apskaitų pradžios – 1966 metų. Ežere perėjo keliolika porų rudagalvių, didžiųjų ančių, pilkųjų gervių, ir kelios dešimtys – pilkųjų žąsų.

Įdomiausia, kad dauguma šių paukščių sukrovė lizdus specialiai prižiūrimuose ežero plotuose. Šių metų pavasarį rezervato direkcija gavo specialią amfibiją vandens augalijos kirtimui. Iki prasidedant lizdų sukimo metui, išbandyta ši technika, nupjauta vos keliolika arų senų švendrinių kinių. Rezultatai pasirodė esą labai puikūs. Visi rudagalviai kirai, absoliuti dauguma kragų ir žuvėdrų iškarto susikraustė į perėjimui tinkamus plotus. Dar daugiau: į ežerą perėti suskrido kelios poros šlapynių paukščių – raudonkojų tulikų, pempių.

Šią vasarą pagal gamtotvarkos planą planuojama iškirsti net keletą hektarų švendrynų ir nendrynų. Tai labai svarbu paukščiams atviresnių perėjimo plotų palaikymui ežere. Tokia praktika ypač žiemą iškirsti ir išvežti sudžiuvusias nendres, švendrus Žuvinte buvo žinoma nuo senų laikų, bet vėliau užmiršta ir nebenaudota. Turime unikalią galimybę ne tik išbandyti naują gamtotvarkos priemonę, bet ir pasidžiaugti jos rezultatais.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: