Vilko ir šuns mišrūnė Luna greitai pasieks naujus namus Vokietijoje (2)

Vilko ir šuns hibridė Luna | aad.lt nuotr.

Vilko ir šuns hibridė Luna | aad.lt nuotr.

Šiandien, liepos 15 d., į puikiomis sąlygomis pasižymintį meškų ir vilkų rezervatą Vokietijoje iškeliauja vilko ir šuns mišrūnė Luna. Aplinkos apsaugos departamentas gyvūną konfiskavo, nes nelaisvėje laikyti, veisti, dauginti laukinių gyvūnų mišrūnus, jų palikuonis ir gyvūnus, kurių veisime naudoti mišrūnai, draudžiama.

Aplinkos apsaugos departamentas iš gyvūnų organizacijos „Laukinė Lesė“ konfiskavo neteisėtai laikomą šuns ir vilko mišrūnę – Luną, kurią gyvūnų prieglaudai atidavė fizinis asmuo. Kadangi kilo įtarimų, kad tai gali būti laukinis gyvūnas, buvo atlikti DNR tyrimai ir įsitikinta, kad Luna yra pirmosios kartos šuns ir vilko mišrūnė.

Pagal nustatytus teisės aktus visoje Europoje keturių vilko ir šuns mišrūnų kartų palikuoniai yra laikomi laukiniais gyvūnais.

Lietuvos Respublikos laukinės gyvūnijos įstatyme yra įtvirtintas draudimas kryžminti laukinius gyvūnus kitais nei mokslinių tyrimų tikslais ir leidžiamas tik turint Aplinkos apsaugos agentūros leidimą. Draudžiama nelaisvėje laikyti, veisti, dauginti laukinių gyvūnų mišrūnus, jų palikuonis ir gyvūnus, kurių veisime naudoti mišrūnai.

Vadovaujantis Laukinių gyvūnų naudojimo taisyklėmis mišrūnai gali būti laikomi nelaisvėje: 1) kai šie gyvūnai kryžminami mokslinių tyrimų tikslais ir turint Aplinkos apsaugos agentūros leidimą naudoti laukinius gyvūnus kryžminimui; 2) kai šie gyvūnai  įgyti iki 2009 m. rugsėjo 1 d.; 3) kai specializuotuose ūkiuose ūkiniais tikslais laikomi ir veisiami kailinių žvėrelių mišrūnai.

Būtent dėl šių priežasčių vilko ir šuns mišrūno perduoti fiziniam asmeniui arba palikti gyvūnų prieglaudos globoje nėra teisinės galimybės.  AAD spręsdamas klausimą dėl mišrūnės tolimesnio likimo ir ieškodamas geriausio sprendimo, ėmėsi visų galimų priemonių. AAD pareigūnas Donatas Šimėnas su VšĮ „Pagalba laukiniams gyvūnams“ Lunai rado naujus namus meškų ir vilkų rezervate Vokietijoje.

Alternatyvus vilkų ir lokių rezervatas Švarcvalde (vok. Alternativer Wolf – und Bärenpark Schwarzwald) išsiskiria puikiomis sąlygomis laukiniams gyvūnams ir apima 10 ha miško. Gyvūnai turi galimybę gyventi panašiai kaip laukinėje gamtoje.

„Lunos namai yra gamta ir miškas. Gyvenant su žmonėmis, buvo varžomi jos instinktai ir natūrali elgsena. Reikia pabrėžti, kad laukinio gyvūno genai itin stiprūs, tad laikydami vilko ir šuns mišrūną žmonės gali nukentėti nuo pasireiškusios agresijos. Gyvūnams, kaip gamtos kūriniams, mes turime jausti pagarbą, o ne versti juos gyventi prieš savo prigimtį. Laisvė gyvūnams tokia pat svarbi, kaip žmonėms, tik jie negali mums to pasakyti žodžiais“, – teigia AAD direktorė Olga Vėbrienė.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. Stebėtojas:

    Žvėris, koks jis mielas bebūtų, neturi gyventi žmogaus namuose – nei liūtukas, nei tigriukas, nei lūšiukas, nei meškiukas, nei vilkiukas, nei lapiukas… Jie visdėlto yra žvėrys, o ne naminiai gyvuliukai ir tą reikėtų suprasti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: