Lietuva negali bendradarbiauti suteikdama avarinį rezervą riziką visam regionui keliančiai Astravo AE (0)

Astravo atominė elektrinė – pavojingas statinys prie pat Lietuvos sienos | LRT.lt nuotr.

Astravo atominė elektrinė – pavojingas statinys prie pat Lietuvos sienos | LRT.lt nuotr.

Lietuva neturi jokio pagrindo bendradarbiauti suteikdama avarinį rezervą riziką Lietuvai ir visam regionui keliančiai Astravo atominei elektrinei, o bet koks bendradarbiavimas prieštarautų Seime 2017 metais priimtiems teisės aktams.

„Nesaugiai statoma ir paminant esminius saugumo reikalavimus eksploatuoti ruošiama Astravo atominė elektrinė, kaip bendras Rusijos-Baltarusijos projektas, kelia grėsmę Lietuvai, regionui ir visai Europai. Lietuvos įstatymas, priimtas 2017 metais, draudžia elektros energijos, pagamintos Astravo AE, pirkimą ir tuo pačiu neleidžia naudoti Kruonio HAE, suteikiant avarinį rezervą Astravo jėgainei. Rezervu savo laiku privalėjo pasirūpinti patys atominės Baltarusijoje statytojai.

Todėl Lietuva dabar neturi prisiimti jokios atsakomybės arba bandyti kitaip bendradarbiauti užtikrinant avarinį rezervą Astravo AE, keliančiai riziką viso regiono gyventojų saugumui“, – sako Sąjūdžio prieš Astravo AE valdybos pirmininkas europarlamentaras Petras Auštrevičius.

„Atsakingieji, kad nepasirūpino (ir dar pametė?) projektinę Astravo AE dokumentaciją, privalo sustabdyti objekto paleidimą ir ištaisyti savo darbo broką. Apie didžiulės grėsmės padėtį Lietuva privalo pranešti Jungtinių Tautų Saugumo Tarybai“, – sako Sąjūdžio prieš Astravo AE Garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis.

Sąjūdis prieš Astravo AE pabrėžia, kad dabartinė Astravo jėgainės vieta Baltarusijoje, greta sienos su Lietuva, parinkta grubiai pažeidžiant Espoo konvencijos nuostatas dėl branduolinių jėgainių lokacijos, saugios statybos principų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: