EP siūlo naujas priemones kovoti su pinigų plovimu (0)

Pinigų plovimas ir korupcija | Pixabay nuotr.

Pinigų plovimas ir korupcija | Pixabay nuotr.

Tarptautiniai tikrųjų naudos gavėjų registrai, veiksmingas šalių įtraukimas į juoduosius sąrašus, veiksmingos baudos būtinos kovojant su pinigų plovimu, pabrėžia Europos Parlamentas (EP).

Kadangi tarptautiniai korupcijos ir pinigų plovimo skandalai, tokie kaip „Luanda Leaks“, „Panamos dokumentai“ ar „Rojaus dokumentai“, sumenkino visuomenės pasitikėjimą finansų ir mokesčių sistemomis, europarlamentarai ragina jį atkurti užtikrinant teisingumą mokesčių srityje. Liepos 10 d. priimtoje rezoliucijoje (534 už, 25 prieš, 122 susilaikė) jie palankiai vertina Europos Komisijos veiksmų planą (https://ec.europa.eu/finance/docs/law/200507-anti-money-laundering-terrorism-financing-action-plan_en.pdf) dėl kovos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu. Kartu jie ragina pradėti pažeidimo nagrinėjimo procedūrą prieš tas ES valstybes, kurios netinkamai ar nepakankamai įgyvendino kovos su pinigų plovimu taisykles.

Parlamentas sveikina sprendimą sukurti valstybių kompetentingų institucijų bendradarbiavimo sistemą ir ragina užtikrinti dar geresnį bendradarbiavimą. Europarlamentarai siūlo sukurti susietus tikrųjų įmonių savininkų registrus bei panaikinti esamas spragas, kad būtų lengviau atsekti tikruosius naudos gavėjus. Jie taip pat siekia į priežiūros akiratį įtraukti kriptoturtą ir kitus naujus rinkos sektorius. Kartu prašoma užtikrinti, kad atskirų šalių nutarimai įšaldyti ar atimti turtą būtų pripažįstami visoje ES.

EP ragina nedelsiant įtraukti visas didelės pinigų plovimo rizikos šalis ir jurisdikcijas į ES juodąjį sąrašą, taip pat atidžiai vertinti tas valstybes, kurios įsipareigojo vykdyti šios srities pertvarkas. Be, to, siūloma suteikti įgaliojimus Europos Centriniam Bankui panaikinti euro zonoje veikiančių bankų, kurie nesilaiko kovos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu įsipareigojimų, leidimus, neatsižvelgiant į nacionalinių institucijų veiksmus. Europarlamentarai taip pat ragina ES valstybes panaikinti pilietybės arba leidimo gyventi suteikimo investuotojams programas.

Europarlamentarai pabrėžia, kad tarptautinė tiriamoji žurnalistika ir pranešėjai vaidina esminį vaidmenį atskleidžiant galimus nusikaltimus. Jie ragina valstybes iki galo ištirti visus pranešėjų ir žurnalistų nužudymo arba smurto prieš juos atvejus, pavyzdžiui, Maltos žurnalistės Dafnės Karunos Galizijos (Daphne Caruana Galizia) nužudymą.

Manoma, kad apie 1 proc. ES metinio bendrojo vidaus gaminio arba 160 mlrd. eurų yra susiję su įtartina finansine veikla – pinigų plovimu, prekyba ginklais, žmonėmis ir narkotikais, mokesčių slėpimu ir sukčiavimu ar terorizmo finansavimu.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: