Išniekinti Pasvalio Žadeikių miško partizanų atminimo ženklai (video) (12)

Išniekinti Pasvalio Žadeikių miško partizanų atminimo ženklai | Pasvalio krašto muziejaus nuotr.

Išniekinti Pasvalio Žadeikių miško partizanų atminimo ženklai | Pasvalio krašto muziejaus nuotr.

Alkas.lt redakciją pasiekė žinia, kad liepos 13 d. buvo pastebėta, jog nežinomi asmenys išniekino Pasvalio Žadeikių miške atkurtos partizanų slėptuvės prieigose pastatytus partizanų atminimo ženklus. Banditai ne tik išrovė ir sulaužė medinius atminimo ženklus, bet ir partizanų slėptuvės prieigose išpjovė  egles ir jomis užvertė kelią į lankytiną vietą.

„Sunku patikėti, bet Laisvės kovos vis dar tęsiasi… Ir nesvarbu, jog jau praėjo septyniasdešimt metų! Jūs lankote, domitės, džiaugiatės ir dalinatės įspūdžiais. Mes, Pasvalio krašto muziejaus bendruomenė, džiaugiamės kartu ir nuolat kuriame, gražiname, tvarkome aplinką, o kažkas ją sistemingai niokoja. Mūsų sukurti ir pastatyti Laisvės kovų simboliai atsiduria miško pakelės grioviuose, bunkerio prieigos pastoviai užtveriamos stop juosta, lankytojus bandoma suklaidinti link bunkerio vedančiuose keliukuose užverstais medžiais.

Dalinamės nuotraukomis, kaip dabar atrodo prieigos į visų pamėgtą Pasvalio krašto lankytiną objektą – partizanų bunkerį Žadeikių miške. Pasidalinkite šia nelinksma žinia, nes tik visi kartu galime išsaugoti Laisvės kovų atminimą!“, – pranešama Pasvalio krašto muziejaus Feisbuko puslapyje: 

Partizanų slėptuvė – bunkeris Žadeikių girioje iš dalies buvo atstatytas 1997 m. 2019 m. Pasvalio krašto muziejaus pastangomis, sulaukus piniginės paramos iš Lietuvos kultūros tarybos ir Pasvalio rajono savivaldybės, Žadeikių miške esantis partizanų bunkeris atsinaujino – pakeisti supuvę rąstai, atnaujinti gultai, prailginti tuneliai, pastatytas naujas atminimo kryžius, informacinis stendas, atkurta partizanų stovyklavietė. Ši vieta  tapo nauju traukos židiniu Šiaurės Lietuvoje visiems pokario laisvės kovų istorija besidomintiems turistams.

Pasvalio krašto muziejaus nuotr.

Pasvalio krašto muziejaus nuotr.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: