Vilniaus mero apdovanojimas už sostinės garsinimą paskirta tapytojui Vytautui Tomaševičiui (0)

Vilniaus savivaldybė sinčia grafiti meistrus į Tibetą dalyvauti tyliajame pasipriešinime, akrilas, grafitas, purškiami dažai, 2019 | Rengėjų nuotr.

Vilniaus savivaldybė sinčia grafiti meistrus į Tibetą dalyvauti tyliajame pasipriešinime, akrilas, grafitas, purškiami dažai, 2019 | Rengėjų nuotr.

Liepos 14 d., antradienį, Vilniaus miesto rotušėje bus įteiktas tradicinė Vilniaus mero apdovanojimas. Šiemet 3000 EUR vertės apdovanojimas atitenka tapytojui Vytautui Tomaševičiui, kuris savitai pateikiamais Vilniaus vaizdais garsina Lietuvos sostinę tarptautinėje arenoje.

„Gautas apdovanojimas nėra savitikslis. Labai tikiuosi, kad jau kitais metais ji sugrįš Vilniui kaip nauja kamerinė erdvė, skirta šiuolaikinei dailei ir muzikai“, – viliasi menininkas, įrenginėjantis naują kūrybinę studiją Naujosios Vilnios Dūmų g. kvartale. Pastaruoju metu čia didėjantis kūrybinių industrijų susitelkimas žada rajoną jau netolimoje ateityje paversti išskirtiniu miesto kampeliu.

Kaip rašoma savivaldybės pranešime, skiriant apdovanojimą atsižvelgta ne tik į V. Tomaševičiaus kaip tapytojo pasiekimus ir įvertinimus Lietuvoje, bet ir į pelnytą pripažinimą Tokijo bienalėje „ArtOlympia“.

2019 m. Japonijoje tarptautinė komisija vilniečio menininko kūrinį „Natiurmortas su dviem objektais“, kuriame vaizduojamas Vilniaus gamtos fragmentas, įtraukė į meistriškiausiai atliktų darbų TOP30. Lietuvio kūrinys dėl šio pripažinimo varžėsi su daugiau kaip 5000 kūrinių, kuriuos Tokijo bienalei pateikė beveik 1800 autorių iš viso pasaulio. V. Tomaševičius tapo pirmuoju Lietuvos istorijoje menininku, sėkmingai įveikusiu šį sudėtingą atrankos etapą.

Natiurmortas su dviem objektais, 70x100, akrilas, grafitas, drobė, 2016 | Rengėjų nuotr.

Natiurmortas su dviem objektais, 70×100, akrilas, grafitas, drobė, 2016 | Rengėjų nuotr.

„Vilniaus nereikia „pritempinėti“ prie V. Tomaševičiaus kūrybos, – pastebi menotyrininkė Austėja Mikuckytė-Mateikienė. – Jo paveiksluose atsiskleidžia gyvas ir gana įvairiapusis Vilniaus portretas. V. Tomaševičius ne tik dalyvauja Vilniaus gyvenime, bet ir jį analizuoja, įamžina neįprastais pamatymais. Taip iš tikrovės atkeliavusieji siužetai įgauna stebuklo, magiškos tikrovės, siurrealumo prieskonį.“

Tuo pačiu autoriaus kūryboje atsispindi tikro vilniečio tikrovė: kokias pašnekesių temas jis mėgsta, kokių vengia, ką kalba per šventes ir kodėl jam rūpi ar nerūpi tam tikri klausimai. Pasak menotyrininkės, V. Tomaševičiaus kūrybą netgi galima vadinti tam tikru psichografiniu-meniniu tyrimu.

Ant sofos, 60x90, grafitas, aliejus, maišyti su pelenais klijai, ant popieriaus, 2020 | Rengėjų nuotr.

Ant sofos, 60×90, grafitas, aliejus, maišyti su pelenais klijai, ant popieriaus, 2020 | Rengėjų nuotr.

„V. Tomaševičiaus paveikslai pasakoja istorijas. Jie nėra vaizdūs, tad tiksliau būtų sakyti, jog jie nubraižo istorijų linijas: prieš akis ima vertis daugybė Vilnių, Lietuvą aplankiusių naujienų, betoniniai daugiabučiai prabyla daugiabalsiu pasakojimu“, – sako A. Mikuckytė-Mateikienė.

Vilniaus mero apdovanojimas teikiamos nuo 2005 m. Per penkiolika šių apdovanojimų teikimo metų jas yra gavę jau 25 kūrėjai, tokie kaip Eglė Ridikaitė, Algimantas Baltakis, Aidas Marčėnas, Justinas Marcinkevičius, Marius Burokas, Ona Narbutaitė ir kiti.

Ferrari krepšinio aikštelėje, 160x250, akrilas, grafitas, aliejus, metalo dažai ant drobės, 2018 | Rengėjų nuotr.

Ferrari krepšinio aikštelėje, 160×250, akrilas, grafitas, aliejus, metalo dažai ant drobės, 2018 | Rengėjų nuotr.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: