Centristai siekia sujungti nesistemines partijas į vieną galingą kumštį (10)

Naglis Puteikis | asmeninė nuotr.

Naglis Puteikis | asmeninė nuotr.

Liepos 11 d. Kaune vykusiame suvažiavime Centro partijos „Gerovės Lietuva“ pirmininku, naujam, dviejų metų laikotarpiui, buvo išrinktas nuo 2016 metų partijai vadovaujantis Seimo narys Naglis Puteikis. Jo pavaduotojais patvirtinti Rūta Janutienė, Kristupas Krivickas, ir partijos garbės pirmininkas, prof. Albinas Stankus.

„Mūsų užduotis – artėjančiuose rinkimuose tvirtai peržengti visus valdžios nustatytus barjerus, turėti frakciją Seime ir dalyvauti valdančiosios koalicijos formavime tam, kad sugrąžintume visuomenei įtakos grupių užgrobtą teisingumą, mažintume pajamų nelygybę, apgintume šeimas, auginančias vaikus ir kitas silpnesnės visuomenės grupes. Pažiūrėkite – visų akivaizdoje vyksta prekyba poveikiu aukčiausiu lygiu ir visi tyli! Neįtikėtina, bet akivaizdu – teista, „juodosios buhalterijos“ partija iš teisėjų, Vyriausybės ir VRK gavo beveik 2 milijonus eurų dovanų rinkimams. Tyli politologai, tyli žiniasklaida, tyli didžiosios partijos. Nes jiems tai naudinga. Konservatoriai ir liberalai tikisi, kad šis susikompromitavęs politikas padės jiems pagaliau atsidurti valdžioje, žiniasklaida laukia jo milijonų, politologai nuolankiai aptarnauja didžiąsias partijas ir šią temą bailiai apeina,  kalbėjo N. Puteikis.

Centro partijos „Gerovės Lietuva“ pirmininko pavaduotoja tapusi R. Janutienė įsitikinusi, kad vienintelis būdas kaip galima užkirsti kelią tokio valdžios, įtakos ir pinigų siekiančių oligarchų scenarijaus įgyvendinimui – nesisteminių partijų susivienijimas į vieną didelę organizaciją, kuri savo narių skaičiumi ir galia susilygintų su didžiosiomis partijomis, peržengtų visus rinkiminius barjerus, sudarytų pakankamai įtakingą frakciją Seime, kuri neleistų į valdžią sugrįžti magnatams, jų įtakos grupėms, kurios galią naudoja tik asmeniniam turėjimui. 

„Panašu, kad mūsų visų Lietuvos žmonių akivaizdoje vyksta didžiausias politinės korupcijos ir prekybos poveikiu sandėris Lietuvos istorijoje.  Tas, kuris, mano nuomone, turėtų būti teisiamuoju „Alstom“ korupcijos byloje už tai, kad gavo milijoninius kyšius, ne rinkimuose turėtų dalyvauti, o būti apklausias STT ir prokuratūroje.“ – teigė partijos pirmininko pavaduotoju patvirtinas K. Krivickas.

Sakalas Gorodeckis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Sakalas Gorodeckis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Centro partijos „Gerovės Lietuva“ suvažiavime taip pat buvo pritarta susijungimui su Lietuvių tautininkų ir respublikonų sąjunga (LTRS), o N. Puteikiui, R. Janutienei ir K. Krivickui pavesta tęsti derybas su kitomis nesisteminėmis partijomis dėl susijungimo į vieną partiją, kuri narių skaičiumi ir įtaka taptų viena didžiausių Lietuvoje.

LTRS pirmininkas Sakalas Gorodeckis sakė, kad tautininkų taryba pritarė susitarimui su Centro partija ir siekdama dar platesnio vienijimosi, derina programines nuostatas.

„Telkiamės į tikrą alternatyvą vadinamoms „didžiosioms partijoms“. Mus vienija bendras tikslas grįžti prie tikros valstybės principų, – tokios valstybės, kurios šeimininkai yra jos piliečiai, o ne šešėlinės struktūros. Būtina sugrąžinti tautai suverenias galias ir valstybės institucijų patikimumą“, – teigė S. Gorodeckis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

10 komentarų

 1. Pagrindine problema dabar yra pasaulio ekonomikos griovimas, prisidengiant virusu:

  Paziuresim, kiek tas jusu kumstis vertas.
  Visus kitus plepalus pasilaikykit sau.

 2. klausimėlis:

  o kaip koalicija su A. Juozaičio partija, ar galioja?..

 3. ŽEMAITIS:

  Bet būtent tokie kaip Puteikis ir ta ale žurnalistė (pavardę primiršau) visus ir atbaidys. Kažkaip nesitiki, kad, pavyzdžiui, pakankamai inteligentiški garbaus amžiau Tautininkų sąjungos rėmėjai balsuotų už isterikų “Centro” partiją…

 4. Adelė:

  Viskas būtų puiku, bet apie Lietuvos švietimą – nė žodžio. Norim turėti Lietuvą šviesesniu protu? Keiskime prioritetus. Šiandien jūs esate sutelkę dėmesį į dalykus, kurie ,,pakels,, reitingus. Tai tik kova. Norint Lietuvai gero, kad keistųsi lietuvio sąmonė – pradėkite nuo švietimo reformos: į mokyklas įneškite tautinio ir pilietinio ugdymo ne integraciją, o pagrindus. Vienas iš svarbiausių sąmonės formavimo elementų – filosofiniai pagrindai. Jie yra išmesti iš programų- viskas sutelkta į vartotojo auginimą, į suasmenintą AŠ. Kai atsigręšite į švietimą, pradėsime judėti iš mirties taško. O kol švietimas po akmeniu – nieko gero nebus, kovosite su vėjo malūnais. Reikia priežastis, o ne pasekmes srėbti.

 5. Romas:

  Gal jie ir nepakankamai solidūs, kai kam net isteriški, bet jie vieninteliai realiai siekiantys nesisteminių partijų suvienijimo. O juk tai ir yra svarbiausia. Nes “sisteminiai” jau ne kartą pademonstravo savo prioritetus…

 6. Tikras Tautininkas:

  Nepanašu į kumštį. Tautiškam Sakalui net pavaduotojo pareigų nepasiūlė. Janutienė su Krivicku – pigūs populistai, kuriems Tautos ateitis nerūpi, tik kartu su Puteikiu prie lovio prieiti.
  O “buv.” konservatoriaus Puteikio tikslas aiškus – surinkti protesto balsus ir nuleisti juos į kanalizaciją.
  Laimei atsirado alternatyva – Vytautų Sinicos-Radžvilo Nacionalinis Susivienijimas.

 7. Nesistemines partijas gal jie ir gali suvienyti, bet ar vienysis jų emociniai palaikytojai – vargu… Veikiau gera dalis jų bevelys geriau palaukti dar kitos kadencijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: