Moksleivius vėl kviečia etninės kultūros olimpiada (0)

Marijos Liugienės šiaudinių sodų paroda „Sodų gimimas ir žydėjimas“ | Klaipėdos miesto Savivaldybės Etnokultūros centro nuotr.

Klaipėdos miesto Savivaldybės Etnokultūros centro nuotr.

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras paskelbė, kad dėl koronaviruso atidėtas antrosios  Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados baigiamasis (šalies) ratas vyks 2020 m. spalio 2 d. Vilniaus Senvagės gimnazijoje (Širvintų g. 80, Vilnius).

Taip pat paskelbtas ir trečios Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados pirmasis ratas savivaldybėse.

Lietuvių etninės kultūros globos taryba (EKGT) pakvietė visas Lietuvos savivaldybes bendradarbiauti su EKGT bei jos padaliniais regionuose, 2020 m. iki gruodžio 20 d. surengiant trečiosios Olimpiados pirmąjį ratą. Savivaldybėms buvo išsiųstos Olimpiados sąlygos bei EKGT parengtos Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados užduočių rengimo ir vertinimo patarimai.

Etninės kultūros olimpiados tikslas – ugdyti brandžią, visapusiškai išprususią, tautiškai ir pilietiškai susivokusią asmenybę, gebančią puoselėti, saugoti, išreikšti ir perduoti kitiems prigimtines (etnines) vertybes. Olimpiados sumanytojai yra – Lietuvos etninės kultūros ugdytojų sąjunga ir EKGT.

Pasak EKGT pirmininkės dr. Dalios Urbanavičienės etninės kultūros puoselėjimas, savo tautos tradicijų pažinimas ir išsaugojimas yra svarbus veiksnys besikuriant jauno žmogaus pasaulėvokai.

„Atgavus Lietuvai Nepriklausomybę, įvairiuose teisės aktuose buvo įtvirtintas siekis išugdyti brandžią, tautiškai susivokusią asmenybę, gebančią puoselėti, saugoti, išreikšti ir perduoti kitiems prigimtines (etnines) vertybes, tačiau toks siekis liko tik deklaratyvus, nes iki šiol nėra kryptingo ir visapusiško privalomo etnokultūrinio ugdymo Lietuvos mokyklose“, –sako D. Urbanavičienė.

Siekdama nors iš dalies užpildyti šią spragą ir paskatinti mokyklų susidomėjimą etnine kultūra, EKGT ir Lietuvos etninės kultūros ugdytojų sąjunga ir sumanė rengti Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiadą. Šiemet vykstančiai antrajai olimpiadai, šiek tiek tiek sukliudė nepalankios karantino sąlygos, tad baigiamąjį olimpiados ratą dėl to teko iš gegužės teko perkelti į spalio 2 dieną.

„Džiugu, kad per metus laiko gerokai išaugo Olimpiadoje dalyvaujančių savivaldybių skaičius – nuo 22 iki 34, nors pirmajam turui surengti savivaldybėse iki šiol būdavo skiriamas pernelyg trumpas laikas – vos pora mėnesių. Todėl apie trečiosios Olimpiados rengimą skelbiame gerokai iš anksto, o ilgainiui į Etninės kultūros olimpiadą tikimės palaipsniui įtraukti visų Lietuvos savivaldybių mokyklas“, – sako EKGT pirmininkė dr. Dalia Urbanavičienė.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: