Aptartos galimybės skirti skatinamąsias stipendijas informatikos ir inžinerijos studentams (0)

Susitikimas ministerijoje | eimin.lt nuotr.

Susitikimas ministerijoje | eimin.lt nuotr.

Liepos 10 d Ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius  susitiko su aukštųjų mokyklų vadovais  aptarti ketinimų nuo šių mokslo metų pradžios skirti 200 eurų tikslines skatinamąsias stipendijas studentams, pasirinkusiems informatikos ir inžinerijos mokslus regionuose.

Susitikime R. Sinkevičius pabrėžė, kad šių krypčių studijos sėkmingai vykdomos tik Vilniaus ir Kauno aukštosios mokyklose, o kituose regionuose jaučiamas didelis šių sričių specialistų trūkumas.

„Šia Ekonomikos ir inovacijų ministerijos inicijuota priemone siekiama populiarinti regionų investiciniam patrauklumui reikalingas profesijas ir paskatinti studijuoti tai, ko iš tiesų reikia darbo rinkai, nes Lietuvos verslas ir užsienio investuotojai kasmet bene labiausiai laukia informacinių technologijų, inžinerijos ir technologijos studijų programų absolventų“, – pažymėjo R. Sinkevičius.

Planuojama, kad stipendijos bus skiriamos tiems Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Utenos ir Alytaus regionuose veikiantiems universitetams ir kolegijoms, kurie turi su aukštos pridėtinės vertės sektoriais susijusias programas, tačiau nesusirenka studentų grupės. Bus siekiama, kad pagal šias programas būtų sudaryta bent po vieną studentų grupę.

Numatoma, kad 200 eurų stipendija būtų mokama į valstybės finansuojamą vietą įstojusiems studentams visus metus visą bakalauro studijų laikotarpį – 4 metus. Stipendijas planuojama skirti 430 studentų, o bendra tokių tikslinių skatinamųjų stipendijų vienos laidos suma vieniems metams sudarytų 1,032 mln. eurų, kuri būtų mokama iš Ekonomikos ir inovacijų ministerijos biudžeto.

Susitikime sutarta, kad stipendijų skyrimo tvarka bus derinama su aukštosiomis mokyklomis. Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki liepos 31 d. planuoja sudaryti preliminarų studijų programų sąrašą.

Ministras R. Sinkevičius aukštųjų mokyklų vadovus taip pat informavo apie Ekonomikos ir inovacijų ministerijos kartu su Socialinės apsaugos ir darbo bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijomis rengiamą naują priemonę – kvalifikacijos ir darbo įgūdžių suteikimą ir tobulinimą, pirmenybę teikiant aukštos pridėtinės vertės kvalifikacijoms ir kompetencijoms.

R.Sinkevičius pažymėjo, kad šiuo metu per Užimtumo tarnybą vyksta tik perkvalifikavimas į profesinį lygmenį, o beveik trečdalis darbo ieškančių asmenų yra įgiję aukštą kvalifikaciją, kuriems nėra galimybės pasiūlyti jų kvalifikaciją atitinkančių mokymų programų. Taip pat būtina perkvalifikavimo galimybes suteikti ne tik darbo netekusiems asmenims, bet ir užimtiesiems.

Nauja perkvalifikavimo programa bus orientuota į aukštos kvalifikacijos specialistų rengimą, šiuo metu rengiamas ir derinamas kvalifikacijų sąrašas. Šiai programai įgyvendinti numatyta skirti 66 mln. eurų. Jos koordinatorė bus Užimtumo tarnyba

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: